با ۱۵ درصد صرفه جویی در مصرف برق خانگی می توان برق کل جزیره قشم را تامین کرد

مهندس محمد کریمی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با تاکید مجدد بر صرفه جویی در مصرف خانگی برق گفت : اگر از مجموع ۱۸۰۰ مگاوات مصرف خانگی استان ، حدود ۱۵ درصد صرفه جویی شود ، ۲۸۰ مگاوات صرفه جویی می شود ، با این ۲۸۰ مگاوات می توان برق کل جزیره قشم را تامین کرد.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان هرمزگان ، مهندس محمد کریمی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با تاکید مجدد بر صرفه جویی در مصرف خانگی برق گفت : اگر از مجموع ۱۸۰۰ مگاوات مصرف خانگی استان ، حدود ۱۵ درصد صرفه جویی شود ، ۲۸۰ مگاوات صرفه جویی می شود ، با این ۲۸۰ مگاوات می توان برق کل جزیره قشم را تامین کرد.

مهندس کریمی در نشست ویدئو کنفرانسی مدیریت پیک بار با حضور وزیر نیرو  با اشاره به تداوم گرما در روزهای آینده و پیش بینی های هواشناسی افزود: گرمای بیشتر به منزله تقاضا برای مصرف برق بیشتر است ، مصرف برق در استان وارد کانال ۲ هزار و ۹۰۰ مگاوات شده است و باید بیشتر به سمت مدیریت مصرف برویم.

مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان همچنین گفت : در خرداد ماه امسال ۲۵ درصد از قبوض صادر شده مشمول پاداش شدند ، اگر این صرفه جویی تداوم یابد قبض برق مشترکان خوش مصرف رایگان می شود ، استفاده از جوایز ارزشمند پویش با انرژی هم به این عزیزان و مشترکان تعلق می گیرد.

وی در مورد صرفه جویی و مدیریت مصرف برق در صنایع هم گفت : صنایع مستقر در شهرک های صنعتی بصورت هفتگی و به مدت ۲۴ ساعت مدیریت مصرف و کاهش مصرف دارند ، صنایع بالای ۲ مگاوات خارج از شهرک ها هم موظفند از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ حدود ۵۵ درصد از مصرف خود را کاهش دهند و مدیریت مصرف داشته باشند.

کریمی مجتمع های تجاری را به استفاده از مولدهای برق تشویق کرد و گفت : این مجتمع ها موظف شده اند و در این زمینه تفاهم نامه به امضا رسیده است ، اگر ما به شرایطی برخورد کنیم که نیاز به مدیریت مصرف بیشتر باشد از مجتمع های تجاری هم انتظار همکاری داریم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در ادامه با اظهار تاسف از اینکه در بخش هایی از بازار و پاساژ ها روشنایی غیر ضروری زیاد وجود دارد گفت : در مراکزی از بازار حتی برخی مواقع از لامپ های گازی پرمصرف هم استفاده می شود ، لامپ های گازی گرما زا هستند و فشار بیشتر به کولر ها می آورند ، این لامپ ها مصرف بی رویه دارند و استفاده از آن ممنوع است.

کریمی در باره استفاده از رمزارزها هم گفت : دستگاههای ماینر و استخراج رمز ارز از چالشهای موجود است ، دستگاههای استخراج رمز ارز مصرف خیلی بالایی دارند ، استفاده یکجا از ۱۰ دستگاه ماینر به منزله روشن شدن همزمان ۱۰ کولر گازی است ، کسانیکه می خواهند رمز ارز داشته باشند باید نام نویسی کنند و طبق قانون از تعرفه برق در این زمینه استفاده کنند.در برخی از مناطق استان و در اراضی کشاورزی متاسفانه دستگاههای رمز ارز غیر قانونی فعال است ، توصیه ما با توجه به شرایط سخت کنونی و مشکلاتی که ایجاد شده ، از مدار خارج کردن این دستگاهها است ، قطعا اگر کشفیاتی صورت گیرد جرم انگاری می شود و جرایم سنگین اعمال خواهد شد.