با مراکز غیرمجاز رمز ارز دیجیتال با قاطعیت برخورد می شود

استاندار استان مرکزی گفت:مصرف برق مشترکین باید با جدیت بیشتری مورد پایش و رصد قرار گیرد و با مراکز غیرمجاز رمز ارز دیجیتال با قاطعیت برخورد می شود.

 

به گزارش برقآب، فرزاد مخلص الائمه در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه انتظار از وزارت نیرو این است، مصرف برق مشترکین با جدیت بیشتری رصد شود زیرا مبلغ هنگفتی برای یارانه انرژی در کشور هزینه می گیرد و اقدامات در حوزه مبارزه با رمز ارزهای دیجیتال با حساسیت بالا مورد تاکید و دستور کار ویژه باید قرار گیرد.

وی با توجه به شعار سال و تاکید رهبری بر رشد تولید در کشور گفت:برق زیر ساخت زیرساخت هاست و باید انرژی در خدمت صنعت و کشاورزی قرار بگیرد.

مخلص الائمه با تأکید بر اینکه مبارزه با قاچاق دغدغه مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: رویکرد در بحث مبارزه با قاچاق صرفاً مقابله‌ای نیست بلکه باید فرهنگِ نه به کالای خارجی و قاچاق را جا بیندازیم.

وی با بیان اینکه روند مبارزه با قاچاق کالا در استان روند روبه رشد و موفقی است، افزود:توجه به اقدامات فرهنگی برای پیشگیری از قاچاق باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استان مرکزی گفت:هر کالایی که از مبادی رسمی وارد کشور نشود به اقتصاد کشور ضربه و آسیب های فراوان می زند و استان مرکزی به دلایل استراتژیکی تاثیر بسزایی در مبارزه با قاچاق کالای کشور دارد.

بهنام نظری با اشاره به تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای شعار سال کشور و رشد تولید، افزود : ۷ میلیارد و پانصد میلیون تومان کالای قاچاق در سال گذشته در استان کشف شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: از برنامه‌های مهم این شرکت، با توجه به سهم بالای مصرف برق دستگاه‌های ماینر، کشف مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز و برخورد قانونی با افراد متخلف است.

محمود محمودی بیان کرد: ۱۷ هزار دستگاه ماینر تاکنون در استان شناسایی و جمع آوری شده است که بار مصرفی آنها معادل ۴۸مگاوات به میزان ۵درصد پیک بار مصرفی و معادل برق مصرفی سه شهر تفرش،آشتیان و کمیجان بوده است.

وی گفت :شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در استان مرکزی با جدیت ادامه دارد و انتظار است شهروندان در صورت اطلاع، مراتب را با شماره‌گیری سامانه ۱۲۱ اتفاقات شرکت توزیع نیروی برق و یا شماره همراه ۰۹۰۱۸۰۷۱۸۰۰ اطلاع دهند.