با مدیریت مصرف برق با صنعت توزیع برق استان همراه باشید

هیوا خرم، معاون فروش و خدمات مشترکین: با مدیریت مصرف برق، صنعت توزیع برق استان را برای عبور موفق از اوج بار تابستان سالجاری، یاری نمایید. به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت: مشترکین تجاری درصورت کاهش حداقل ۱۰  درصد دیماند مصرفی برای همکاری […]

هیوا خرم، معاون فروش و خدمات مشترکین: با مدیریت مصرف برق، صنعت توزیع برق استان را برای عبور موفق از اوج بار تابستان سالجاری، یاری نمایید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت: مشترکین تجاری درصورت کاهش حداقل ۱۰  درصد دیماند مصرفی برای همکاری در بازه زمانی تعیین شده از اول تیر تا پایان مرداد سال جاری  از ساعت  ۱۳ الی۱۷ مشمول پاداش همکاری خواهند شد.

خرم در ادامه اذعان داشت: با بیان اینکه حدود ۱۱  درصد مشترکین استان را مشترکین تجاری تشکیل  می دهند، در سال گذشته تعداد ۲۰ مشترک تجاری درسطح استان در طرح‌های پیک سایی برق مشارکت کردند و مشمول دریافت ۲۳۱ میلیون ریال پاداش شدند.

وی در ادامه با اشاره به همکاری خوب مشترکین تجاری در زمینه مدیریت مصرف برق بیان کرد: درسال گذشته ۲۰ تفاهم نامه با مشترکین تجاری منعقد گردید که این امر کاهش ۰٫۲۵ مگاواتی بار در این بخش را به دنبال داشت.

معاونت فروش و خدمات مشترکین در ادامه افزود: در سال جاری نیز تعداد ۲۲۷ تفاهم نامه با مشترکین بخش تجاری منعقد شده است که امیدواریم در چار چوب اجرای مفاد تفاهم نامه ها و با بکارگیری روش های مدیریت مصرف، میزان مصرف برق در بخش تجاری استان ۱۰ درصد کاهش یابد.

خرم با اشاره به راه های صرفه جویی در مصرف برق اذعان داشت: جایگزین کردن لامپ های LED   به جای لامپ های پرمصرف رشته ای، گازی، مدادی، همچنین استفاده از دورکند کولرهای آبی و سایر وسایل سرمایشی و تنظیم دمای کولرهای گازی روی درجه ۲۴ و ایجاد سایبان جهت کلرهای آبی و بر روی کمپرسور کولرهای گازی  از جمله راهکارهای مفید در زمینه مدیریت مصرف برق در واحدهای تجاری است.

وی افزود: وسایل برقی بخش تجاری از جمله لوازم روشنایی، تجهیزات سرمایشی،یخچال ها و فریزرها مصرف بالایی دارند که با تعمیرات به موقع آنها، انتخاب محل مناسب برای این وسایل درمغازه ها، شرکت ها و ساختمان های تجاری، بازارها و پاساژها و جلوگیری از اتلاف انرژی با استفاده از پنجره های دوجداره، درب های اتوماتیک می توان مصرف برق را کاهش داد.

با اجرای این مجموعه راه کارها، مشترکین بخش تجاری ، ضمن کاهش میزان برق مصرفی و  مدیریت هزینه های خود، کمک شایانی به پایداری شبکه برق استان خواهند نمود.

خرم در ادامه به بخش دیگری از روش های مدیریت مصرف برق در محل کار اشاره کرد و افزود: خاموش کردن سایر لوازم برقی پس از خروج از محل کار، بهره گیری هرچه بیشتر از نور طبیعی در طول  روز از دیگر راهکار‌های صرفه جویی انرژی برق در واحد‌های تجاری هستند که با بکارگیری آنان درمصارف بخش تجاری، به میزان قابل توجهی در مدیریت هزینه ها و میزان برق مصرفی موثر خواهند بود.

معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: کلیه مشترکین استان، با کاهش و مدیریت مصرف برق و حذف موارد غیرضروری به ویژه در ساعات ۱۳ الی ۱۷  و ۲۰ الی ۲۳ صنعت توزیع برق استان را برای عبور موفق از اوج بار تابستان سال جاری و ارائه هرچه بهتر خدمات و تأمین برق پایدار  برای کلیه مشترکین استان، یاری نمایند.