با تخصیص اعتبار برای رفع تنش آب شرب برخی شهرهای استان بوشهر موافقت شد.

هیئت وزیران با تخصیص اعتبار برای رفع تنش آب شرب برخی شهرهای استان بوشهر موافقت کرد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزرات نیرو (پاون) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، امروز چهارشنبه در جلسه هیئت وزیران با ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، به منظور رفع تنش آب شرب برخی شهرهای استان بوشهر و […]

هیئت وزیران با تخصیص اعتبار برای رفع تنش آب شرب برخی شهرهای استان بوشهر موافقت کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزرات نیرو (پاون) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، امروز چهارشنبه در جلسه هیئت وزیران با ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، به منظور رفع تنش آب شرب برخی شهرهای استان بوشهر و نیز تکمیل پروژه آبرسانی از سیراف به برخی از شهرهای این استان، با اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به وزارت نیرو (شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور) موافقت شد.
بر این اساس، وزارت نیرو موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

اختصاص اعتبار بابت جبران خسارت وارده به سیفون انتقال آب سنگتاب رودخانه تالار قائم‌شهر
هیئت وزیران همچنین با توجه به خسارت وارده به سیفون انتقال آب سنگتاب در مسیر رودخانه تالار شهرستان قائم شهر در اثر سیل پایان سال ۱۳۹۷ و ابتدای سال ۱۳۹۸ و اهمیت این سازه در تأمین آب کشاورزی استان مازندران به منظور حفظ، تثبیت و پایدارسازی سیفون انتقال آب مذکور، مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقه‌ای مازندران) اختصاص داد.
به موجب این تصمیم، شرکت سهامی آب منطقه‌ای مازندران موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.