بازگشت 140میلیارد ریال به خزانه دولت از کشف ماینرهای غیرمجاز در استان مرکزی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از کشف 6هزار و 400 ماینر غیرمجاز در استان در 42محل و دریافت 140 میلیارد ریال هزینه انرژی از این مصرف کنندگان و بازگشت به خزانه دولت طی سال جاری خبر داد. “محمد اله داد” با اشاره به اینکه کشف این تعداد ماینر، باعث صرفه جویی17مگاوات توان و […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از کشف 6هزار و 400 ماینر غیرمجاز در استان در 42محل و دریافت 140 میلیارد ریال هزینه انرژی از این مصرف کنندگان و بازگشت به خزانه دولت طی سال جاری خبر داد.

“محمد اله داد” با اشاره به اینکه کشف این تعداد ماینر، باعث صرفه جویی17مگاوات توان و صرفه جویی 10میلیون کیلو وات انرژی شده است،افزود: به منظور جلوگیری از فعالیت غیرقانونی مراکز استخراج رمزارز که بخش قابل توجهی از مصارف برق را به خود اختصاص می دهند، همکاری مردمی جهت شناسایی این مراکز بسیار تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه شناسایی مراکز رمز ارز غیرمجاز همچنان ادامه دارد افزود: شهروندان می‌توانند با شماره‌گیری سامانه ۱۲۱ اتفاقات شرکت توزیع نیروی برق و  نسبت به معرفی مراکز و اشخاص استفاده کننده از برق غیرمجاز اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی تصریح کرد: جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، از مهمترین محورهای تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌هاست.

وی گفت: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع رسانی مردمی، نظارت مراکز پایش صنعت برق، کنتورهای هوشمند و همچنین رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می‌شوند.

گفتنی است، رمز ارز یا ارز دیجیتال که انواع مختلفی دارد از جمله موضوعاتی است که در چند سال اخیر در سراسر دنیا طرفداران و سرمایه گذاران بسیاری پیدا کرد، یکی از این رمز ارزها که در ایران بیش از دیگر انواع خود شناخته شده  بیت کوین است که یک ارز و پول دیجیتال و همچنین یک شبکه برای پرداخت‌های مستقیم و بدون واسطه محسوب می شود.