بازسازی شبکه برق در زاهدان

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، مدیرامور برق ناحیه یک زاهدان اظهارداشت: این طرح به منظور افزایش ایمنی، پایداری برق و زیباسازی انجام شده است. امید رضا مشهدی ادامه داد: شبکه برق بیش از ۶۰۰ اشتراک تجاری در این طرح اصلاح و مشترکان از مزایای این طرح بهره‌مند شدند. وی […]

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، مدیرامور برق ناحیه یک زاهدان اظهارداشت: این طرح به منظور افزایش ایمنی، پایداری برق و زیباسازی انجام شده است.

امید رضا مشهدی ادامه داد: شبکه برق بیش از ۶۰۰ اشتراک تجاری در این طرح اصلاح و مشترکان از مزایای این طرح بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: این اداره عزم و برنامه جدی در حوزه تعویض شبکه‌های فرسوده این شهر تا پایان سالجاری دارد.

مهندس مشهدی تصریح کرد: همکاران امور برق ناحیه یک زاهدان در این روزهای حساس در کنار سایر دستگاه‌ها به صورت شبانه‌ روزی و با آمادگی کامل در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

 

برگزاری جلسه ایمنی در امور برق شهرستان نیکشهر

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: ایمنی یکی از اصول مهم واولیه در انجام هر فعالیتی است که در صورت کم توجهی به این موضوع شاهد حوادثی تلخ خواهیم بود.

محمد علی مهرشاد با بیان اینکه همواره شعار« اول ایمنی بعد کار» را سر لوحه تمام فعالیت های خود قرار دهیم اظهار داشت: رعایت ایمنی یکی از مسائل مهم و با اهمیت است که بسیاری از اوقات فقط به دیدگاه شعار به آن توجه می‎شود درحالی که یک کم توجهی کوچک حادثه‎ های بزرگ را ایجاد می ‎کند.

معاون بهره برداری ودیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ضرورت توجه به آموزش را مهم دانست و افزود: ارائه آموزش مناسب علاوه بر بالا بردن سطح آگاهی پرسنل در زمینه رعایت نکات ایمنی، میزان دقت و نظارت در اجرای طرح های برق را نیز افزایش می دهد.

وی بیان کرد: لزوم آشناییت بیش از پیش پرسنل در حوزه ایمنی بسیار مهم است لذا در سال‎های اخیر دوره های آموزش‎ی مناسبی در حوزه ایمنی این شرکت برگزار شده است.

مدیر امور برق شهرستان نیکشهر در ادامه این نشست گفت: توجه به ایمنی همواره از اولویت های اصلی امور برق این شهرستان بوده و به آن توجه شده است.

الله بخش بلوچی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق به دلیل فراگیر بودن و جامعیت همواره در مقابل تهدیدهای مختلف قرار دارد که این امر اهمیت توجه به مقوله ایمنی را بیشتر می کند.

وی بیان کرد: سرمایه اصلی یک جامعه نیروی انسانی سالم و متخصص است که این موضوع اهمییت حفظ ایمنی را ۲ چندان می کند.

مدیر امور برق شهرستان نیکشهر تصریح کرد: نیروهای پر تلاش امور برق این شهرستان به صورت شبانه روزی در حال خدمت به مردم هستند و به دلیل شرایط ویژه جغرافیایی و طبیعی همواره در معرض خطر قرار دارند.

 

۱۵۰ میلیون تومان خسارت به شبکه برق سیستان و بلوچستان وارد شد

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۲ مورد تیر شکستگی در راسک رخ داده اظهارداشت: سه اصله تیر در انشعاب آهکشی کروچان خط مورتان، ۲ اصله تیر فشار ضعیف روستای جنگل، یک اصله تیر فشار ضعیف روستای لنگارو زردبن، یک اصله تیر فشار ضعیف روستای بیدلد، چهار اصله تیر فشار ضعیف روستایی جکیگور و یک اصله تیر چوبی فشار ضعیف روستای رودبن این شهرستان خسارت دیده است.

محمد علی مهرشاد ادامه داد: همچنین طی بارندگی‌های شدید و قدرتمند معروف به مونسون در شهرستان سرباز ۱۲ اصله تیر فشار متوسط و ضعیف در مناطق سرکور، آشار و کیشکور این شهرستان دچار خسارت شدند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بر اثر توفان شدید روز گذشته در دلگان ۶ اصله تیر دچار خسات شده است گفت: یک اصله تیر فیدر چاهشوز، یک اصله تیر روستای چاه عیسی جبر آباد، یک اصله تیر در روستای چاه خدابخش، یک اصله تیر در روستای چاه اسحق دچار شکستگی و ۲ اصله تیربرق نیز کج شده است.

وی تصریح کرد: در همان ساعات اولیه این اتفاقات با بسیج امکانات و نیروهای عملیاتی نسبت به رفع خاموشی‌، ترمیم و اصلاح شبکه‌های آسیب دیده اقدام شد.

مهرشاد خاطرنشان کرد: با توجه به سخت‌ گذر بودن مسیرهای این مناطق امکان اقدام و عملیات فوری سلب و تیم‌های عملیاتی برق با توجه به داشتن تجهیزات بسیار اما نبود راه دسترسی مناسب اقدام اصلاحی و رفع به موقع خاموشی را به سختی انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: همکاران شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان به صورت شبانه‌روزی و با آمادگی کامل در صحنه حاضرند و برای خدمت به مردم شریف این منطقه و تامین برق پایدار لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند.