بازسازی اگزوز واحد یک گازی نیروگاه بندرعباس

مدیر پروژه تعمیرات دوره ای واحدیک گازی از بازسازی اگزوز این واحد در نیروگاه بندرعباس برای اولین بار خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان، مدیر پروژه تعمیرات دوره ای واحد گازی گفت: با استفاده از توان داخلی متخصصین برای اولین بار اگزوز واحد یک توربین گاز بازسازی شد. مرتضی محمد […]

مدیر پروژه تعمیرات دوره ای واحدیک گازی از بازسازی اگزوز این واحد در نیروگاه بندرعباس برای اولین بار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان، مدیر پروژه تعمیرات دوره ای واحد گازی گفت: با استفاده از توان داخلی متخصصین برای اولین بار اگزوز واحد یک توربین گاز بازسازی شد.

مرتضی محمد زاده افزود: در توربین گاز جهت کنترل درجه حرارت در اتاق احتراق ضروری است که احتراق با هوای بسیار زیاد صورت پذیرد .دود خروجی از اگزوز توربین گاز ، علاوه بر اینکه دارای درجه حرارت بالایی است،اکسیژن کافی نیز جهت احتراق دارد. به منظور افزایش بازده سیکل توربین گاز، استفاده از حرارت اگزوز نیروگاه بعنوان یک منبع بالقوه انرژی مفید مورد توجه قرار گرفته است. اینکار هم اکنون توسط بسیاری از سازندگان توربینهای گاز از طریق سیکلهای ترکیبی مختلف انجام می‎پذیرد. از طرفی به تجربه ثابت شده است که بازدهی توربین گاز در فصول سرد سال و یا حتی در ساعات خنکتر روز افزایش می‎یابد بطوریکه یک درجه سانتیگراد کاهش در دمای محیط تقریباً ۱% افزایش توان تولیدی را در پی خواهد داشت.در مورد واحدهای بزرگ توربین گاز، می‎توان از سیکل ترکیبی متداول گاز و بخار استفاده نمود و یا از تعدادی سیستم تبرید موازی جهت سرد کردن هوای ورودی کمپرسور استفاده نمود.

مدیر پروژه تعمیرات دوره ای واحد گازی در پایان خاطر نشان کرد: دمونتاژ کل مجموعه اگزوز هود که شامل سایلنسرهای نیمه هلالی ذوزنقه ای و کتابی بهمراه جوشکاری اساسی و رفع عیب از دیفیوزرها و غلاف ترموکوپل ها می باشد. ۷۰ درصد از کارها با تعویض ورق های پانچ شده کتابی و نیز تعویض عایق های از پشم سرامیکی، پشم شیشه و نوار نسوز داخلی تمام سایلنسر ها و جوشکاری ها بصورت سطحی توسط متخصصان داخلی نیروگاه انجام شده است.