بازرسی و تست بیش از 58 هزار دستگاه کنتور برق در همدان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: طی 6 ماه امسال تعداد 58 هزار و 507 کنتور عادی در تمام تعرفه‌ها تست و بازرسی و از این تعداد 2 هزار و 71 کنتور معیوب شناسایی شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی با بیان اینکه از برنامه‌های […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: طی 6 ماه امسال تعداد 58 هزار و 507 کنتور عادی در تمام تعرفه‌ها تست و بازرسی و از این تعداد 2 هزار و 71 کنتور معیوب شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی با بیان اینکه از برنامه‌های اساسی شرکت  ارتقاء شاخص‌های کیفی، تداوم در پایداری شبکه و تضمین کیفیت انرژی است، اظهار داشت: در راستای جلوگیری از هدررفت انرژی و کاهش برق‌های غیرمجاز سالانه از طریق گروه پیمانکاری برای بازدید، بازرسی و نظارت لوازم اندازه‌گیری در سطح شرکت اقدام می‌شود.

وی بیان داشت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده سالانه 20 درصد از مشترکین در بخش عادی و همچنین تمام مشترکین دیماندی دو بار مورد تست و بازرسی لوازم اندازه‌گیری قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در اجرای طرح بازرسی لوازم اندازه‌گیری مشترکین عادی، تعداد  156 هزار کنتور برای امسال  در سطح استان مورد بازدید قرار خواهد گرفت.

وی گفت: طی 6 ماه امسال تعداد 58 هزار و 507 کنتور عادی در تمام تعرفه‌ها تست و از این تعداد 2 هزار و 71 کنتور معیوب شناسایی شده که تعداد یک هزار و 39 کنتور تعویض و یک هزار و 27 کنتورنیز اصلاح شده است.

جمشیدی ادامه داد: نتیجه تست و بازرسی‌های انجام شده از لوازم اندازه‌گیری از ابتدای سال تاکنون ذخیره بیش از 35 میلیون کیلووات ساعت انرژی و دریافت مبلغی بالغ بر 14میلیارد و 700 میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های شرکت در این بازدیدها کنترل انشعابات تجاری پر مصرف است، گفت: تاکنون 110 انشعاب خطادار کشف شده که هشت مورد آن تعویض و مابقی نیز اصلاح شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه 82 مورد انشعاب غیرمجاز تجاری نیز طی بازدیدها کشف شده است، افزود: از این تعداد نیز 71 مورد تبدیل به انشعاب مجاز شده و خسارت وارده را پرداخت کرده‌اند و 11 مورد نیز به دادگاه معرفی شده است.

وی اضافه کرد: از انشعابات خطادار و غیرمجاز تجاری تاکنون 177 هزار و 626 کیلووات ساعت انرژی به مبلغ یک میلیارد و 360 میلیون ریال احصاء شده است.

جمشیدی یادآور شد: برای بررسی و پایش لحظه‌ای و ارتباط آنلاین با مشترکین نیز تاکنون تعداد یک هزار و 860 دستگاه کنتور به کنتورهای فهام تبدیل شده که تا پایان سال یک هزارو 210 دستگاه کنتور دیگر تبدیل می‌شود.