بازدید میدانی از محل‌های برگزاری:

مانور صنعت آب و برق انجام شد

مانور تمرينی آموزشی مديريت بحران، پدافند غير عامل و HSE مناطق ششگانه کشور (منطقه شمال غرب) با همکاری استان‌های کردستان، گیلان، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل برگزار می‌گردد.
به گزارش خبرگزاری برقاب؛ به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان بازدید میدانی از محل‌های برگزاری مانور صنعت آب و برق انجام شد.
مهندس آریانژاد در این سلسله بازدیدها گفت: مانور آموزشی مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE مناطق ششگانه کشور (منطقه شمال غرب) با همکاری استان‌های کردستان، گیلان، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در تاریخ های ۲۲ و ۲۳ آذر ماه سال جاری به میزبانی مجموعه صنعت آب و برق این استان، با هدف انسجام‌بخشی، هوشمندسازی خدمات و بهره‌گیری از دانش و اطلاعات روز و برای مدیریت حوادث ترکیبی، برگزار می‌گردد.
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کردستان، افزود: مانورهای آموزشی مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE از سال ۱۳۹۷ برنامه‌ریزی و در سطح کشور با مشارکت شرکت‌های صنعت آب و برق استان‌ها برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: از نتایج مهم این اقدام؛ افزایش تاب‌آوری صنعت و ارتقای دانش، مهارت و آمادگی کارکنان برای مقابله با تهدیدات و مخاطرات بوده که تاکنون دستاوردهای ارزشمندی را به دنبال داشته است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اهداف اساسی این مانور اشاره و خاطرنشان کرد: انسجام بخشی و ایجاد هماهنگی سازمان یافته در بین شرکت‌های صنعت آب و برق، افزایش هوشمندی درمدیریت شرایط اضطراری، ابزار شناسی و ابزار سنجی، سنجش کارآمدی منابع انسانی، افزایش اعتماد اجتماعی نسبت به عملکرد صنعت آب و برق در مدیریت بحرانی، ارتقای آمادگی و توان افزایی مطلوب و استمرار کاهش زمان و هزینه برای شرایط بحرانی از عمده اهداف اجرای این مانور است.
مهندس آریانژاد در ادامه بازدید در خصوص هدف از برگزاری این مانور به صورت منطقه‌ای (شمال‌غرب) اشاره و اظهارداشت: فرضیاتی که برای این مانور پیش‌بینی شده شامل: حادثه و پیامدهای آن، زیر ساخت‌های صنعت آب و برق را هدف قرار داده، حادثه از نوع ترکیبی است و احتمال تنوع در تهدیدات و مخاطرات وجود دارد، تجهیزات موجود در استان آسیب دیده و پاسخگوی مقابله با شرایط اضطراری استان نیست، ضرورت استفاده از توان استان‌های معین در مدیریت شرایط اضطراری، محرز است، که در این شرایط از ظرفیت‌های شرکت‌های صنعت آب و برق استان‌های معین (مناطق ششگانه شمال‌غرب کشور) برای کنترل و مهار بحران استفاده می‌شود.