بازدید فرماندار شهرستان از مدیریت توزیع برق آرادان

 فرماندار شهرستان آرادان به صورت سرزده، از مدیریت توزیع برق شهرستان آرادان بازدید به عمل آورد. گفتنی است: این برنامه بازدید که بدون اطلاع قبلی انجام شد، فرماندار این شهرستان با حضور در ساختمان اداری برق آرادان از نزدیک وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و مراقبتی در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا توسط همکاران […]

 فرماندار شهرستان آرادان به صورت سرزده، از مدیریت توزیع برق شهرستان آرادان بازدید به عمل آورد.

گفتنی است: این برنامه بازدید که بدون اطلاع قبلی انجام شد، فرماندار این شهرستان با حضور در ساختمان اداری برق آرادان از نزدیک وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و مراقبتی در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا توسط همکاران را بازبینی نموده و از روند خدمات دهی واحدهای برنـامه ریزی و مهندسی، خدمات مشـترکین و مرکز فوریت های برق بازدید نمود.

فرماندار شهرستان آرادان ضمن اظهار خرسندی از اهتمام کارکنان برق آرادان در زمینه رعایت موارد مراقبتی در جلوگیری از انتشار و مقابله با ویروس کرونا گفت: در شرایط فعلی می بایست با درنظر گرفتن مسائل بهداشتی و توجه لازم به این امر مهم، خدمات لازم را به مراجعان ارائه نموده و مصـوبات ستاد پیشگیری و مقـابله با کرونا نیز همواره می باید مدنظر قرار گیرد.

مجتبی بوربور ضمن قدردانی از کارکنان صنعت توزیع برق این شهرستان در عرصه خدمت رسانی بیان داشت: برق آرادان به عنوان یکی از پیشروترین ادارات شهرستان در خدمات دهی به شمار می رود و همواره می بایست این روحیه جهادی حفظ شود.

یادآور می شود: در بخش پایانی این بازدید، رحمان اشرفی مدیر توزیع برق شهرستان آرادان نیز گزارشی از اقدامات و برنامه های این مدیریت در عرصه خدمت رسانی را ارائه نمود.

 

بیش از 75 درصد برق ماشین لباسشویی صرف گرم کردن آب می شود

در نهمین قسمت برنامه رادیویی پرتو که از صدای مرکز سمنان پخش شد، در خصوص مدیریت بهینه مصرف برق در لوارم برقی پرمصرف، مطالب آموزشی ارائه شد.

کارشناس شرکت توزیع برق استان در بخش کارشناسی این برنامه با اعلام این که ساعات پیک روز از 12 ظهر تا 16 بعداز ظهر و ساعات پیک شب از 20 الی 24 می باشد بیان داشت: در این ساعات می بایست از روشن نمودن همزمان لوازم برقی پرمصرف اجتناب کرده و برای بهره گیری از این لوازم، استفاده از آنها را به ساعات غیر پیک موکول کنیم.

علی جهانشاهی با اشاره به این که ساده ترین راه صرفه جویی، خاموش نمودن لامپ های اضافی است یادآور شد: نصب  لامپ های ال ای دی و کم مصرف به جای لامپ های پرمصرف، تمیزکردن لامپ ها و حباب آنها، استفاده از رنگ روشن برای چیدمان محیط و بهره گیری از نور طبیعی روز، از جمله عوامل موثر در بهینه سازی مصرف برق به شمار می روند.

وی تصریح کرد: توجه به برچسب انرژی یخچال و فریزر با رده بالا، عدم قرارگیری این لوازم در مکان های گرم، رعایت 20 سانتی متری فاصله این دستگاه با دیوار جهت گردش هوا، خودداری از باز و بسته کردن مداوم درب یخچال و فریزر و تعویض لاستیک های دور درب آنها در صورت نیاز، به عنوان مهم ترین موارد مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر محسوب می شوند.

وی با عنوان این که بیش از 75 درصد برق ماشین لباسشویی صرف گرم کردن آب می شود اعلام کرد: لوله کشی آب گرم برای این دستگاه، به کاهش هزینه های برق مصرفی کمک قابل توجهی می کند.

گفتنی است: در بخش نمایشی” آقا و خانم پیک” در خصوص بهره گیری به اندازه، به جا و به موقع از لوازم برقی، میان پرده ای توسط عوامل صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت.

لازم به ذکر است: ” آقای قاسمی” از روستای قلعه نو خرقان شهرستان شاهرود با ارسال متنی تحت مضمون  “با استفاده از لوازم برقی کم مصرف و توجه به زمان پیک بار، در مصرف برق صرفه جویی کنیم” به عنوان برنده مسابقه بهترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی شد.