بازدید شبانه مدیر آبفا از مرکز ارتباطات مردمی 122 و تله متری آب و فاضلاب آذربایجان شرقی

به گزارش  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت در بازدید شبانه وسرزده از مرکزارتباطات مردمی 122 و تله متری شرکت آب وفاضلاب استان در جریان روند انجام کارو نحوه پاسخگویی به سئوالات و پیگیری درخواست های مردمی قرار گرفت . مدیر عامل شرکت در این بازدید در جمع کارکنان […]

به گزارش  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت در بازدید شبانه وسرزده از مرکزارتباطات مردمی 122 و تله متری شرکت آب وفاضلاب استان در جریان روند انجام کارو نحوه پاسخگویی به سئوالات و پیگیری درخواست های مردمی قرار گرفت .
مدیر عامل شرکت در این بازدید در جمع کارکنان واحد 122 گفت : مردم ولی نعمتان ما هستند و استفاده از آب شرب و بهره مندی از آن حق مسلم همشهریان عزیز می باشد .
ایشان ضمن تاکیدات لازم به کارکنان واحد 122 نسبت به رعایت ادب و احترام حین پاسخگویی به مشترکین عزیز ، بیان داشتند که آمادگی و هوشیاری لازم را نسبت به انعکاس گزارشات مردمی و قطعی آب در نقاط مختلف شهر جهت بهبود و رفع مشکلات همشهریان عزیز داشته باشند .
مهندس ایمانلود افزود : این مرکز بصورت 24 ساعته و بی وقفه در حال پاسخگویی به تماسهای مشترکین و انجام هماهنگی های لازم جهت رفع اتفاقات پیش آمده می باشد .
در این بازدید مهندس خانی معاون بهره برداری آب شرکت گزارشی از وضعیت آبرسانی کلانشهر تبریز را تشریح نمودند .
شایان ذکر است که مهندس ایمانلو به همراه مسئولین شرکت از دفتر ثبت تصادفات و پاسخگویی منطقه 2 تبریز نیز بازدید بعمل آورده و ضمن قدردانی از کارکنان ، تاکیدات لازم را به ایشان بیان داشتند .