بازدید سواد آموزان مرکز یادگیری محلی راهیان علم از موزه گنجینه آب هرمزگان

سواد آموزان مرکز یادگیری محلی راهیان علم با حضور در موزه گنجینه آب استان هرمزگان از بخش های مختلف موزه بازدید و با مفاهیم مختلف آن آشنا شدند.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان، مدیر روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان گفت: در راستای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی تعدادی از سواد آموزان نضهضت سواد آموزی مرکز یادگیری محلی راهیان علم  شهر بندرعباس از موزه گنجینه آب شرکت بازدید کردند.

مجید لشکری توضیح داد: در این بازدید مهترین وظایف و ماموریت های شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان برای حاضران تشریح شد و لزوم صرفه جویی در بخش های مختلف خانگی، صنعت و کشاورزی توضیح داده شد.

وی افزود: بازدید از موزه گنجینه آب و آشنایی با روش های سنتی و نوین تهیه آب در استان هرمزگان، آشنایی با سدها و سایر منابع مهم تامین آب در شهرستان های مختلف بخشهایی دیگر از این بازدید بود.

مدیر روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان در پایان یاد آور شد: یکی از مهم ترین مباحث زیست محیطی استان هرمزگان، مدیریت کردن مصرف و برداشت از آب های زیرزمینی است چرا که برخلاف تصورات عمومی که آن را تمام نشدنی تصور می کنند، این منابع آب همیشگی نیستند و در صورت برداشت های بی رویه آسیب هایی را به همراه خواهد داشت لذا فرهنگ سازی و آگاه سازی عموم مردم و بخصوص کشاوزان در مصرف آب از اهمیت بالایی برخوردار است.