در سال گذشته رقم خورد؛

بازدید بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروگاه بخار بندرعباس

در راستای اجرای طرح اردوی راهیان پیشرفت بیش از ۱۵۰۰ نفر در سال گذشته از نیروگاه بخار بندرعباس بازدید کردند.

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،”محمد ذاکری” سرپرست معاونت منابع انسانی نیروگاه بندرعباس عنوان کرد: در سال ۱۴۰۲ گروه‌های مختلف جامعه به خصوص دانشجویان،  اساتید دانشگاه و دانش آموزان با عنوان اردوی راهیان پیشرفت و به منظور آشنایی با فرآیند تولید انرژی الکتریکی و ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف برق از تأسیسات این نیروگاه بازدید کردند.
سرپرست معاونت منابع انسانی نیروگاه بندرعباس افزود: در جهت ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و به منظور آشنایی اقشار مختلف جامعه در سال گذشته بیش از ۱۵۰۰ هزار نفر در قالب ۵۳ گروه از نیروگاه بخار بندرعباس بازدید کردند.
وی اضافه کرد: گروه‌های بازدید کننده شامل دانش‌آموزان، دانشجویان، مدیران و کارکنان برخی کارخانجات و دستگاه‌های اجرایی، سازمان فنی و حرفه ای، خانواده‌ کارکنان، اساتید حوزه و دانشگاه از سراسر استان بوده است.
ذاکری خاطر نشان کرد: مهم‌ترین و اصلی‌ترین رویکرد و هدف این شرکت از پذیرش اردوی راهیان پیشرفت و بازدید‌های صورت گرفته، علاوه بر آشنایی با آخرین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه تولید برق و تلاش خستگی‌ناپذیر پرسنل نیروگاه بندرعباس در تولید ایمن و پایدار برق بود که  بازدید کنندگان به عنوان سفیران تولید برق، نقش بسزایی در ترویج الگوی صحیح مصرفِ انرژی الکتریکی در جامعه ایفا کنند.
سرپرست معاونت منابع انسانی نیروگاه در پایان تصریح کرد: در این برنامه‌ها بازدیدکنندگان با حضور در نیروگاه، از محل آب‌شیرین‌کن‌ها، واحدهای گازی و اتاق فرمان یکی از واحد‌های نیروگاه بازدید کرده و از نزدیک با فرآیند و سختی تولید انرژی الکتریکی آشنا شدند.
شایان ذکر است که نیروگاه بندرعباس با چهار واحد بخاری و دو واحد گازی با ظرفیت یک‌هزار و ۳۲۰ مگاوات نقش بسزایی در پایداری شبکه برق سراسری و تامین برق استان هرمزگان دارد.