بازدید از گنجینه آب استان گلستان

معاون میراث  فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان و مدیر امور موزه های این اداره کل با حضور سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان از گنجینه آب این شرکت بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، سرپرست شرکت در این بازدید اظهارکرد: هدف اصلی ما از […]

معاون میراث  فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان و مدیر امور موزه های این اداره کل با حضور سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان از گنجینه آب این شرکت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، سرپرست شرکت در این بازدید اظهارکرد: هدف اصلی ما از تاسیس گنجینه آب ، پیوند گذشته ، امروز و آینده آب در استان و گسترش فرهنگ بهره وری آب با تکیه بر تجربیات گذشتگان است.
مهندس سید محسن حسینی با اظهار فواید و مشخصات تاسیس گنجینه آّب در استان در سه بخش اسناد تاریخی آب، تاسیسات آبی و ابزار مرتبط آب ، اظهار داشت: در نظر داریم از ظرفیت ها ، مساعدت و راهنمائی های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان  به ویژه امور موزه ها در راستای تکمیل محتوی و توسعه گنجینه آب استان استفاده نماییم.
معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از اقدام ارزنده شرکت آب منطقه ای استان در احداث موزه آب استان گفت: موزه‌ها ابزاری مهم در تبادل فرهنگی بین مردم هستند و جایگاه موزه‌ها در جوامع امروزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا جایی که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه هر کشور محسوب می‌شود.
سارا اخوت افزود: موزه های تخصصی در همه جای دنیا وجود دارند و موزه آب نیز به عنوان یک موزه تخصصی در استان می تواند با همکاری شرکت آب منطقه ای و اداره کل میراث فرهنگی استان به یک موزه بسیار غنی در زمینه فرهنگ آب و اسناد و ابزار و تاسیسات به جای مانده قدیمی از آب تبدیل شود.
غلامرضا حمیدی مدیر اموزه های استان نیز در این بازدید بیان داشت: موزه داری به عنوان یکی از پایدارترین سرمایه گذاری هر کشور در توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و موزه ها در ذات خود حفاظت، پژوهش و معرفی و … را دارند و پتانسیل خوبی برای پرداختن به نیازهای جامعه در این حوزه ها هستند.
وی تصریح کرد: آماده همکاری کامل با شرکت آب منطقه ای استان در راستای راه اندازی موزه آب هستیم و در این راستا تلاش می کنیم ضمن تدوین محتوی برای موزه آب در استان بتوانیم کمک کنیم که تاریخ فرهنگی آب استان در این موزه به نمایش گذاشته شود.