اولین پست فوق توزیع برق شهرستان سنگر تا پایان سال احداث می شود

اولین پست فوق توزیع برق شهرستان سنگر تا پایان سال احداث می شود

به گزارشبرقاب،محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به مرحله سخت و حساس تامین زمین  پست فوق توزیع برق سیار سنگر و با بیان اینکه این پروژه از پروژه های حیاتی و جزو ۱۸۰ اقدام عملیاتی تدوین شده وزارت نیرو برای عبور موفق از اوج بار سال آتی است، گفت: خوشبختانه با رایزنی های مخلف و همکاری بسیار خوب  احمدی سنگری نماینده مردم شریف شهرستان رشت ، بخشدار سنگر و دیگر مقامات محلی، زمین پست که بسیار اساسی و مهم بود تامین گردید.
دشت بزرگ در خصوص اهداف پروژه گفت: سرویس دهی مطلوب به مشترکان و رفع مشکل افت ولتاژ و تداوم تقویت و پایداری شبکه فوق توزیع بخش سنگر، افزایش قابلیت اطمینان در سطح فوق توزیع و اشتغالزایی جوانان منطقه از جمله اهداف این پروژه می باشد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در مورد مشخصات فنی پروژه گفت: پست سیار ۶۳/۲۰ کیلوولت ۱۵ مگاولت آمپر سنگر، شامل یک فیدر ورودی و ۴ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت می باشد.
دشت بزرگ با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی پروژه، افزود: برای این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد و برای ۹ نفر اشتغالزایی مستقیم و برای۳۰ نفر اشتغالزایی غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به اهمیت این پروژه در تامین برق پایدار و مطمئن منطقه سنگر، افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۱۴۰۱ در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع آغاز شده و پیش بینی می شود در سال جاری به بهره برداری برسد.
گفتنی است که پست سیار پروژه تأمین و آماده حمل به محل استقرار می باشد. کرسی چینی دیوار انجام شده و دیوار کشی در حال اجرا می باشد. مخلوط ریزی و تسطیح زمین نیز پس از صدور مجوز برداشت مصالح توسط سازمان صمت استان، انجام خواهد شد.