اوج مصرف برق در پی افزایش دمای هوا در اصفهان

مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان: مصرف برق در شهرستان اصفهان در روز‌های گرم تابستان به مرز پیک رسید. مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: طبق پیش بینی هواشناسی، هوای این کلانشهر هفته آینده چند درجه گرمتر می‌شودکه باید با مدیریت مصرف، نگذاریم، میزان هزار و ۱۸۰ مگاوات مصرف پیک برق را […]

مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان: مصرف برق در شهرستان اصفهان در روز‌های گرم تابستان به مرز پیک رسید.

مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: طبق پیش بینی هواشناسی، هوای این کلانشهر هفته آینده چند درجه گرمتر می‌شودکه باید با مدیریت مصرف، نگذاریم، میزان هزار و ۱۸۰ مگاوات مصرف پیک برق را رد کند.
حمیدرضا پیرپیران با اشاره به زمان پیک مصرف برق از ساعت ۱۲ تا ۱۷، از مشترکان خواست تا با رعایت الگوی مصرف تا پایان شهریور در ساعات تعیین شده در مصرف برق صرفه جویی کنند تا مجبور به اعمال خاموشی در اصفهان نشویم.

وی، استفاده از وسایل برقی همچون ماشین لباسشویی و ظرفشویی در غیر از ساعت پیک و سایبان برای کولر، سرویس کولر‌ها با استفاده از متخصصان برق، تنظیم درجه ۲۴ تا ۲۵ درجه برای کولر‌های گازی واستفاده از نور آفتاب طبیعی ساختمان از راه‌های کاهش مصرف برق است.
سهمیه امسال بخش‌های مختلف در زمینه مدیریت مصرف، صنعتی ۶۷ مگاوات، کشاورزی ۲۵، تجاری سه مگاوات، اداری و در بخش سی ان جی ۱۰ مگاوات، دیزل‌ها ۱۰ مگاوات و در مجموع کاهش ۱۱۵ مگاوات برق در همه بخش هاست.
شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان، یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک دارد.