انتشار نقشه مصرف برق با 9 استان و 3 کلانشهر قرمز

انتشار نقشه برق کشور نشان داد که هم اکنون 9 استان و سه کلانشهر در منطقه قرمز قرار دارند. به گزارش پایگاه خبری توانیر، انتشار نقشه  مصرف برق امروز 29تیر نشان داد که در حال  9 استان و سه کلانشهر در منطقه قرمز و 5 استان و یک کلانشهر در منطقه زرد قرار دارند.این گزارش حاکی […]

انتشار نقشه برق کشور نشان داد که هم اکنون 9 استان و سه کلانشهر در منطقه قرمز قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری توانیر، انتشار نقشه  مصرف برق امروز 29تیر نشان داد که در حال  9 استان و سه کلانشهر در منطقه قرمز و 5 استان و یک کلانشهر در منطقه زرد قرار دارند.این گزارش حاکی از آن است که هم اکنون استان های هرمزگان، بوشهر ،خوزستان، لرستان، کرمانشاه، مازندران، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی و کلانشهرهای مشهد، اهواز و تبریز در منطقه قرمز قرار دارند.
هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها  10 درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و و  امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
این گزارش همچنین حاکی از آن است که در حال حاضر استان های سیستان و بلوچستان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و استان تهران و کلانشهر تهران در منطقه زرد قرار دارند.
برپایه این گزارش  هموطنان ساکن در این مناطق  نیز می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض  خود تاثیربسزایی داشته باشند.
همچنین  عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.