امضای2400 تفاهم نامه برای مدیریت مصرف بهینه برق

مهندس کیوان فرح زاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با اعلام این خبر گفت:  این شرکت در راستای اجرای برنامه عملیاتی ابلاغی شرکت توانیر و عدم اعمال خاموشی تاکنون بیش از  24۰۰تفاهم نامه همکاری  با مشترکین دارای کنتور هوشمند فهام در سطح غرب استان مازندران به امضا رسیده که گام موثری در جهت مدیریت  پیک بار تابستان امسال به […]

مهندس کیوان فرح زاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با اعلام این خبر گفت:  این شرکت در راستای اجرای برنامه عملیاتی ابلاغی شرکت توانیر و عدم اعمال خاموشی تاکنون بیش از  24۰۰تفاهم نامه همکاری  با مشترکین دارای کنتور هوشمند فهام در سطح غرب استان مازندران به امضا رسیده که گام موثری در جهت مدیریت  پیک بار تابستان امسال به شمار می آید.

همچنین ،ادارات، صنایع، چاه های آب کشاورزی، شالیکوبی ها، مرغداری‌ها، سردخانه‌ها، ایستگاه‌های پمپاژ آب، تصفیه خانه‌ها و مجتمع ها ومراکز تجاری از جمله مشترکانی هستند که با امضا تفاهم‌نامه جهت گذر از پیک تابستان همکاری لازم با شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به عمل می‌آورند.
وی با اظهار این که افزایش دما و گرمای فراتر از حد معمول هوا منجر به افزایش مصرف برق و به مدار آمدن بارهای سرمایشی شده، افزود:  این امر امکان تامین برق را در ساعت های اوج مصرف (۱۲ الی 18 بعد از ظهر) با مشکل مواجه کرده و ضرورت مدیریت مصرف از سوی عموم مشترکان گرامی را دوچندان می کند.
فرح زاد تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به منظور جلوگیری از  بروز خاموشی ناشی از افزایش مصرف برق  در سطح استان، تدابیر گسترده‌ای را  اتخاذ کرده است که می‌توان به برنامه همکاری در ساعات اوج بار و استفاده از مولدهای خود تامین  و اقدامات متنوع فرهنگی وتبلیغی با استفاده از ظرفیت های  صدا وسیما، رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها، بهره برداری مطلوب از فضای مجازی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران  گفت: با پیگیری و اجرای این برنامه‌ها در سال گذشته،  بیش از 2۰مگاوات در مصرف برق استان صرفه جویی شد و بیش از 13و نیم میلیارد ریال پاداش همکاری به مشترکان پرداخت شد که این موارد در کنار مجموعه ای از اقدامات گسترده فرهنگی از بروز خاموشی ناشی از افزایش مصرف در سال گذشته جلوگیری کرد.

. وی افزود:  طرح کاهش در اوج بار، طرح همکاری 24 ساعته، طرح جابه‌جایی جمعه با یکی از روزهای غیر تعطیل، طرح استفاده از مولد به صورت خود تامین از طرح‌های صنعتی هستند که جمعا به تعداد  584مورد و به میزان 30مگاوات صورت می‌گیرد.

فرح زاد ادامه داد: همچنین از طرح کاهش بار مشترکین کشاورزی به تعداد 896مورد و به میزان 14مگاوات خبر داد که شامل چاه های آب کشاورزی ، شالیکوبی‌ها، مرغداری‌ها، سردخانه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ آب و تصفیه خانه‌ها می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: طرح کاهش بار مشترکین اداری و جایگاه های سوخت رسانی گاز طبیعی فشرده یا سی ان جی‌ها و سایر مصارف به تعداد 926 مورد و به میزان 17 مگاوات در گذر از پیک تابستان با شرکت توزیع برق غرب  مازندران همکاری می‌کنند .

 

با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال روستای سخت گذرکاوه ملک برقدار شد

مهندس کیوان فرح زاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با اعلام این خبر گفت: روستای “کاوه ملک” دارای 17 خانوار روستایی عمدتا دامدار و کشاورز بوده که از نعمت برق محروم بوده اند.

وی ادامه داد: علیرغم نامناسب بودن جاده مواصلاتی و بعضا شرایط نامساعد جوی و رانش بخشهایی از مسیر جاده، با پیگیری های مستمر همه جانبه و هماهنگی واحدهای ستادی و امور برق تنکابن، در اندک زمان ممکن احداث شبکه فشارمتوسط بطول 2266 متر و احداث شبکه فشارضعیف بطول 637 متر و نصب 2 دستگاه ترانسفورماتور هوایی هر یک به قدرت 50 کیلوولت آمپر اجرا شده و در حال حاضر شبکه تحت تانسیون قرار گرفته است.

فرح زاد افزود: نصب کنتور واحدهای متقاضی توسط امور برق تنکابن در حال پیگیری است.