امضای تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب “داناب” و طرح گسترش سواد آبی در یزد

تفاهم‌نامه طرح ملی دانش آموزی نجات آب "داناب" و طرح گسترش سواد آبی در سال تحصیلی1402 - 14010 بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش استان یزد امضا شد.

تفاهم‌نامه طرح ملی دانش آموزی نجات آب “داناب” و طرح گسترش سواد آبی در سال تحصیلی1402 – 14010 بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش استان یزد امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، تشکیل دبیرخانه و تهیه محتوای مناسب برای دانش آموزان، حضور و مشارکت فعال مدیران استانی و منطقه‌ای در برنامه‌ها و مراسم مرتبط با طرح، جلب مشارکت دانش آموزان پایه هفتم تا نهم برای تشکیل باشگاه ناجیان آب، ارائه مفاهیم مدیریت مصرف آب به دانش آموزان از طریق آموزش در کلاس‌ها، کارگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از تعهدات آموزش و پرورش در این تفاهم‌نامه است.

مهمترین تعهدات شرکت آب منطقه‌ای برای اجرای این طرح نیز تشکیل دبیرخانه و معرفی رابط اداره کل در طرح سواد آبی، همکاری در برگزاری برنامه‌ها و مراسم و تامین هزینه‌های اجرای دو طرح است.

طرح دانش آموزی نجات آب “داناب” برای پنجمین سال متوالی و طرح سواد آبی برای دومین سال در مدارس متوسطه استان یزد اجرا می‌شوند.

بر اساس تفاهم‌نامه مذکور، طرح ملی دانش آموزی نجات آب ویژه دانش آموزان پایه دوره اول متوسطه و طرح گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط زیست ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه است