امسال تحت هیچ شرایطی جیره بندی آب نداریم.

امسال با وجود کمبود ۴.۳ مترمکعب برثانیه آب شرب در زمان اوج مصرف، هیچ گونه جیره بندی  آب در استان اصفهان نداریم. مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین نشست شورای مدیران این شرکت در سال ۱۴۰۰ گفت: در نیمه اول سال به دلیل کمبود منابع آبی، احتمال دارد مردم با کاهش فشار آب مواجه شوند […]

امسال با وجود کمبود ۴.۳ مترمکعب برثانیه آب شرب در زمان اوج مصرف، هیچ گونه جیره بندی  آب در استان اصفهان نداریم.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین نشست شورای مدیران این شرکت در سال ۱۴۰۰ گفت: در نیمه اول سال به دلیل کمبود منابع آبی، احتمال دارد مردم با کاهش فشار آب مواجه شوند اما بدون تردید جیره بندی آب نخواهیم داشت.

هاشم امینی  با بیان این که امسال هم مانند سال های گذشته آب شرب پایدار برای مشترکین تامین می شود اظهار داشت: در دهه اخیر به رغم وقوع خشکسالی های مستمر، آب شرب مردم در سطح استان به صورت پایدار تامین شد و امسال نیز تلاش می کنیم آب شرب مردم در فصل تابستان تامین شود.

وی به برخی از راهکارهای  تامین پایدار آب شرب پرداخت و اظهار داشت:  آبفای استان اصفهان با بهره گیری از فناوری های نوین مانند سامانه های تله متری و تله کنترل و همچنین پایش مداوم شبکه توزیع، سعی در توزیع عادلانه آب شرب بین مردم دارد.

امینی یکی از راه‌های افزایش آگاهی و ایجاد انگیزه برای صرفه‌جویی بین مردم را فرهنگ سازی مصرف بهینه آب برشمرد و تصریح کرد: در این زمینه رسانه‌ها باید مردم را از مشکلاتی که در اثر مصرف بی‌رویه آب با آن مواجهه می‌شوند، آگاه کنند تا با جلب مشارکت مردم بتوان این معضل را تا حدودی بر طرف کرد.

وی  با اشاره به تاکید اسلام بر اهمیت آب و همچنین قداست آب در آیین‌های ایرانی، بر لزوم بهره‌گیری از آموزه‌های دینی و بازگشت به ارزش های دینی برای حفظ و حراست از منابع آبی تاکید و عنوان کرد: برای عبور از مشکلات ناشی از کمبود آب، باید مردم را در خصوص تغییر شیوه مصرف متقاعد سازیم.