در دیدار با آیت‌الله سعیدی عنوان شد؛

امام‌ جمعه قم خواستار توجه همگان بر صرفه‌جویی در مصرف برق شد

تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و امام جمعه قم بر رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق تأکید کرد و خواستار توجه همگان بر استفاده بهینه و صحیح از برق شد.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم،تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و امام‌ جمعه قم بر رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق تأکید کرد و خواستار توجه همگان بر استفاده بهینه و صحیح از برق شد.

آیت الله سیدمحمد سعیدی امروز در دیدار با مدیرعامل و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به تبلیغات گسترده برای استفاده از دستگاه‌های پرمصرف برق یادآور شد: به همان میزان که این دستگاه‌ها وارد خانه‌ها می‌شود و در مدار قرار می‌گیرد مصرف انرژی افزایش می‌یابد به همان اندازه کار تأمین برق نیز سخت‌تر می‌شود لذا باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و امام‌جمعه قم همچنین بر ضرورت توسعه نیروگاه‌های خورشیدی تأکید و خاطرنشان کرد: آستان مقدس حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران نیز می‌توانند در این زمینه ورود کرده و بخشی از برق مصرفی خود را با نصب نیروگاه‌های خورشیدی تأمین کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت پیشگامی آستان مقدس حضرت معصومه(س) در صرفه‌جویی و فرهنگ‌سازی صحیح مصرف برق و اطلاع‌رسانی در این زمینه تأکید و تصریح کرد: آستان صرفاً جای تبلیغ مراسم مذهبی و دینی نیست بلکه فرهنگ‌سازی در زمینه‌هایی مثل پرهیز از اسراف، صرفه‌جویی، عفاف و حجاب و رعایت شئون اسلامی نیز باید در برنامه‌های آستان مورد توجه قرار گیرد.

تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) تأکید کرد: همان‌طور که در حرم شعارهای دینی برجسته می‌شود استفاده بهینه از برق و پرهیز از اسراف نیز باید در مراسم حرم برجسته‌سازی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم نیز در این دیدار در سخنانی با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به حول و قوه الهی و باتدبیر مدیران ارشد صنعت برق، توانستیم دو دور انتخابات را به بهترین شکل ممکن و بدون بروز مشکل خاصی در زمینه برق برگزار کنیم.

وی با اشاره به افزایش شدید دمای هوا در روزهای اخیر گفت: با افزاش دمای هوا مصرف برق نسبت به هفته‌های گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است که لزوم صرفه‌جویی را بیش از پیش ضروری می‌سازد.

مهندس یوسف صادقی با بیان اینکه در حال حاضر نیز مصرف برق در استان قم از پیک بار سال گذشته در ۱۵ مرداد و در دمای ۴۸ درجه بیش از ۵ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: برای تأمین برق پایدار در روزهای گرم آینده نیازمند همراهی و همکاری مردم داریم زیرا در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی در عین حال گفت: بحمدالله با افزایش راندمان نیروگاه‌ها، اورهال و تعمیر شبکه و ایجاد نیروگاه‌های جدید ۷۶ هزار و ۷۶۷ مگاوات برق برای کشور تأمین شده و مشکلی در این زمینه نداریم اما همچنان نیازمند مدیریت مصرف هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم با تأکید بر اینکه ما متعهد به برآوردن حداقلی رفاه مردم جهت استفاده از وسایل سرمایشی هستیم، یادآور شد: مردم عزیز نیز باید در استفاده از برق صرفه‌جویی لازم را داشته باشند تا شرایط تأمین برق پایدار در تمام نقاط استان فراهم شود.