اقدامات نیروگاه شهیدمفتح جهت صرفه‌جویی آب

در بازدید نماینده مردم همدان، قهاوند و فامنین در مجلس شورای اسلامی از نیروگاه شهیدمفتح اقدامات این نیروگاه جهت صرفه‌جویی آب تشریح شد. به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهیدمفتح، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدحسین فلاحی با حضور در نیروگاه شهیدمفتح ضمن دیدار و گفت‌وگو با مدیرعامل نیروگاه، از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد. نماینده […]

در بازدید نماینده مردم همدان، قهاوند و فامنین در مجلس شورای اسلامی از نیروگاه شهیدمفتح اقدامات این نیروگاه جهت صرفه‌جویی آب تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهیدمفتح، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدحسین فلاحی با حضور در نیروگاه شهیدمفتح ضمن دیدار و گفت‌وگو با مدیرعامل نیروگاه، از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

نماینده مردم همدان، قهاوند و فامنین در مجلس شورای اسلامی از برج خنک‌کن واحد یک و ورودی پساب تصفیه‌شده شهر همدان به این نیروگاه بازدید و از اقدامات انجام‌شده در راستای مبارزه با کرونا ازجمله توزیع رایگان 255 هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده در استان تقدیر کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات مدیران و کارکنان خدوم این نیروگاه و تأکید بر حفظ تولید پایدار انرژی در نیروگاه، آمادگی خود را جهت هرگونه کمک در پیشبرد برنامه‌ها و پروژه‌های نیروگاه اعلام کرد.

مدیرعامل نیروگاه شهیدمفتح نیز در این دیدار ضمن تشریح مسائل مرتبط با نیروگاه، اظهار کرد: سهم مصرف آب این نیروگاه در مقایسه با سایر بخش‌ها در گذشته کمتر از دو درصد آب‌های منطقه بوده است که با انجام پروژه‌هایی مانند خط انتقال پساب تصفیه‌شده شهر همدان به نیروگاه، برداشت آب از منابع زیرزمینی به حداقل رسیده است تا جایی که هم‌اکنون برداشت آب از ذخایر زیرزمینی صرفاً جهت شرب و سرویس‌ها صورت می‌گیرد.

عبدالمجید دیناروند تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات صورت‌گرفته در راستای صرفه‌جویی مصرف آب، احداث برج خشک واحد یک بوده که از سال 94 به بهره‌برداری رسیده و 85 درصد صرفه‌جویی در مصرف آب را در پی داشته است.

وی از روند احداث برج خشک واحد شماره دو این نیروگاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد: این پروژه در اواسط سال 1400 به بهره‌برداری برسد.