اقدامات برق منطقه‌ای باختر در مبارزه با ویروس کرونا

دبیرکمیته  مدیریت بحران و  پدافند غیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر  گفت: به‌منظور پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و مراقبت در برابر ویروس کرونا، اقدامات مهمی را در دستور کار قرار داده و بر استمرار آن اهتمام دارد. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای باختر”علی انصاری “، دبیر کمیته  مدیریت بحران و  پدافند غیرعامل این […]

دبیرکمیته  مدیریت بحران و  پدافند غیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر  گفت: به‌منظور پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و مراقبت در برابر ویروس کرونا، اقدامات مهمی را در دستور کار قرار داده و بر استمرار آن اهتمام دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای باختر”علی انصاری “، دبیر کمیته  مدیریت بحران و  پدافند غیرعامل این شرکت، با اشاره به برگزاری  جلسات  شورای سلامت شرکت در پیشگیری از شیوع کرونا؛ اقدامات این کمیته در شرکت برق منطقه‌ای باختر را تبیین کرد.

وی با اشاره به این‌که در راستای آموزش مسایل بهداشتی، تهیه و نشر اطلاعیه‌های مختلف در مورد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در سامانه مکاتبات داخلی و ارسال پیامک‌های آموزشی و هشداردهنده به کارکنان در دستور کار قرار گرفت، افزود: نصب بنرهای آموزشی،  ارائه آموزش‌های لازم در پرتال خبری و آموزش نکات بهداشتی به نیروهای خدماتی ؛ از جمله اقدامات این شرکت جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شرکت برق منطقه‌ای باختر  است.

انصاری  با بیان این‌که در راستای اقدامات پیشگیرانه، ایجاد محدودیت در تردد افراد متفرقه به شرکت و کنترل و جلوگیری از ورود افراد مشکوک به کرونا از طریق تب‌سنجی انجام شد؛ گفت: بر اساس مصوبات جلسه شورای سلامت شرکت، تجمعات، جلسات غیرمهم و جلسات اداری ضروری نیز با رعایت فاصله مناسب تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه، همه فعالیت‌های تعمیر و نگهداری و همچنین پروژه‌های توسعه‌ای که اجرای آنها ضروری بوده، با رعایت موازین بهداشتی انجام شده است؛ افزود: سایر ماموریت¬های غیرضروری به سایر استان‌ها و داخل استان و برنامه‌های تعمیر و نگهداری و توسعه شبکه که ضروری نبوده و امکان جابجایی زمان اجرای آن وجود داشته، لغو گردید.

وی در ادامه تاکید کرد: جایگزینی مکاتبات الکترونیکی با مکاتبات فیزیکی، استفاده مدیران شرکت از امضای الکترونیکی، اجرای پروتکل بهداشتی بازگشت به کار نیروهای پیمانکاری، همچنین ایجاد بستر و فناوری‌های لازم برای انجام دورکاری و کاهش حضور کارکنان از روش نوبت‌بندی با تاکید بر عدم حضور گروه‌های پرخطر و انجام وظایف به صورت دورکاری؛ از جمله اقداماتی هستند که جهت کاهش خطر انتقال ویروس کرونا در این شرکت صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین اقدامات بهداشتی از جمله ضدعفونی و گندزدایی کلیه اماکن و فضاهای عمومی ساختمان‌ها و پست‌های انتقال و فوق‌توزیع در چندین نوبت با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، تهیه مواد ضدعفونی‌کننده در واحدها، تامین تجهیزات حفاظت فردی مورد نیاز واحدها، تعطیلی سالن غذاخوری و آبدارخانه‌ها و سایر تجمعات؛ از عمده فعالیت‌هایی است که با رویکرد پیشگیرانه در شرکت برق منطقه‌ای یزد اجراشده است.