افزایش ۵۰ مگاواتی تولید برق واحد دوم نیروگاه رامین

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز از افزایش ۵۰ مگاواتی تولید برق واحد شماره دو این نیروگاه با پایان عملیات تعمیرات میان دوره‌ای خبر داد. خلیل محمدی، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز با اشاره به اتصال مجدد واحد شماره دو نیروگاه به شبکه سراسری برق کشور پس از انجام تعمیرات میان دوره‌ای و رفع چالش‌های فنی با توان […]

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز از افزایش ۵۰ مگاواتی تولید برق واحد شماره دو این نیروگاه با پایان عملیات تعمیرات میان دوره‌ای خبر داد.

خلیل محمدی، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز با اشاره به اتصال مجدد واحد شماره دو نیروگاه به شبکه سراسری برق کشور پس از انجام تعمیرات میان دوره‌ای و رفع چالش‌های فنی با توان ۲۷۰ مگاوات ساعت، گفت: حفظ و تقویت واحد‌های   تولید برق به منظور تولید مستمر و پایدار این انرژی حیاتی و موردنیاز مردم به ویژه در فصل تابستان مهم‌ترین و اساسی‌ترین رویکرد ما است.

وی با بیان اینکه به همین منظور اقدام به اجرای عملیات تعمیرات میان دوره‌ای واحد ۳۰۵ مگاواتی واحد شماره دو کردیم، افزود: این واحد نیروگاه از سال گذشته تاکنون به دلیل بروز ویبره در یاتاقان دو روتور توربین ip و یاتاقان پنج روتور توربین LP دچار محدودیت‌های تولید برق شده بود و به همین دلیل طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با تکیه بر دانش و تجربه متخصصان بومی، پروژه تعمیرات میان دوره‌ای این واحد را جهت رفع این مشکلات اجرایی کردیم.

محمدی گفت: واحد شماره دو با عملیات رفع ایراد‌های ویبره توربین در یاتاقان‌های ۳ و ۴ و ۵ و همچنین اسیدشویی کندانسور و رفع محدودیت‌های ناشی از آن و نیز رفع اشکال‌ها و محدودیت‌های بویلری ظرفیت تولید آن پس از افزایش ۵۰ مگاواتی از ۲۲۰ مگاوات به ۲۷۰ مگاوات افزایش یافته است .

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز با اشاره به قدمت بالای واحد‌های تولید برق نیروگاه بیان کرد: امیدواریم با اقدامات انجام شده سطح تولید این واحد نیروگاهی طی روز‌های آتی نیز بهبود و ارتقا یابد، ضمن اینکه به موازات رفع این چالش‌ها، تعمیرات پیشگیرانه در بخش‌های تجهیزات ثابت، دوار مکانیک، الکتریکال و ابزار دقیق نیز صورت گرفته است.