افزایش ۲۵درصدی مصرف آب شرب در رشتخوار

سرپرست آبفای رشتخوار گفت:آب شرب در این شهرستان  از طریق ۲۲ حلقه چاه در روستاها و ۵ حلقه چاه در شهرهای رشتخوار و جنگل تامین می شود. محمدجواد نجفی افزود: در تابستان سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا مصرف آب تا حدود ۲۵درصد افزایش داشت که همین امر موجب بروز مشکلات کم آبی و […]

سرپرست آبفای رشتخوار گفت:آب شرب در این شهرستان  از طریق ۲۲ حلقه چاه در روستاها و ۵ حلقه چاه در شهرهای رشتخوار و جنگل تامین می شود.

محمدجواد نجفی افزود: در تابستان سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا مصرف آب تا حدود ۲۵درصد افزایش داشت که همین امر موجب بروز مشکلات کم آبی و کم فشاری در روستاها شد.وی  یکی از مهم ترین دلایل کم آبی  در روستاها را وجود ۶۰ هزار راس دام عنوان کرد و گفت: جداسازی آب شرب از دام ، کمک زیادی به کاهش افت فشار خواهد کرد.
وی تخصیص و حفر شش حلقه چاه در شهرستان را از مهمترین برنامه های سال آینده برشمرد و افزود: در غیر این صورت در سال آینده با بحران کم آبی در منطقه و شهرستان مواجه خواهیم شد.
سرپرست آبفای رشتخوار در ادامه به مهمترین اقدامات این امور از ابتدای سال اشاره و بر استفاده  از ظرفیت معادن منطقه در اجرای پروژه های آبرسانی تاکید کرد.