افزایش ۶ درصدی حجم آب مخزن سد یامچی استان اردبیل

 روز دهم آذر ماه ۱۳۹۹، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه رئیس اداره بهر برداری و نگهداری از سد یامچی از حوضه آبریز سد یامچی و وضعیت ذخیره آب در مخزن این سد بازدید کرد. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید با اشاره به اهمیت […]

 روز دهم آذر ماه ۱۳۹۹، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه رئیس اداره بهر برداری و نگهداری از سد یامچی از حوضه آبریز سد یامچی و وضعیت ذخیره آب در مخزن این سد بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید با اشاره به اهمیت تامین آب شرب پایدار برای شهرستانهای اردبیل و سرعین و مصارف کشاورزی شبکه آبیاری یامچی در فصول بهار و تابستان سال آتی، بر مدیریت بهینه مخزن سد یامچی و ذخیره سازی حداکثری آب در این سد در ماههای آتی و آبگیری مناسب مخزن سد یامچی تاکید نمود و از تلاشهای انجام شده تاکنون در این زمینه قدردانی کرد.

مهندس عباس جنگی مرنی تامین آب شرب مطمئن و پایدار برای مردم استان اردبیل را از جمله وظایف اصلی شرکت آب منطقه ای اردبیل عنوان نمود و از تلاش کارکنان سد یامچی در انجام این مهم در سال آبی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ تشکر نمود و خواستار ادامه این فعالیتها و تلاشها و ارتقای آنها در سال آبی جاری شد.

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در ادامه از عموم شهروندان درخواست کرد تا با صرفه جویی و مصرف بهینه آب، شرکت آب منطقه ای اردبیل را در خدمات رسانی بهتر و مناسب تر به مردم عزیز یاری نمایند.

در این بازدید مهندس هادی حبیب زاده رئیس اداره بهره برداری و نگهداری از سد مخزنی یامچی گزارشی از آخرین وضعیت منابع و مصارف آب سد یامچی و اقدامات برای حداکثر ذخیره سازی آب در مخزن سد یامچی و برنامه آتی منابع و مصارف آب این سد در سال آبی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ ارائه نمود.

مهندس هادی حبیب زاده تصریح کرد: با افزایش بارشها در سطح حوضه آبریز سد مخزنی یامچی در آذرماه سالجاری، به تبع آن ورودی آب به مخزن این سد نیز افزایش یافته و خوشبختانه شاهد افزایش ۶ درصدی در ذخیره آب سد یامچی نسبت به دو هفته پیش هستیم  و در حال حاضر ذخیره آب سد یامچی حدود ۱۵ میلیون متر مکعب می باشد و انتظار می رود با ادامه روند مناسب بارش های اخیر، حجم آب در مخزن سد یامچی نیز در روزهای آتی افزایش یابد.