افزایش چهار برابری ظرفیت تولید آب شیرین کن روستای سلخ

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از افزایش چهار برابری ظرفیت آب شیرین کن روستای سلخ خبر داد. به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، احمد شاکری با اشاره به مشکلات آب روستای سلخ در سال گذشته افزود: با کاهش ظرفیت آب شیرین کن روستای سلخ قشم، در […]

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از افزایش چهار برابری ظرفیت آب شیرین کن روستای سلخ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، احمد شاکری با اشاره به مشکلات آب روستای سلخ در سال گذشته افزود: با کاهش ظرفیت آب شیرین کن روستای سلخ قشم، در تامین آب مورد نیاز این روستا با مشکل مواجه شدیم که با تدابیر اتخاذ شده روند بازسازی این سایت در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تا پیش از بازسازی سایت آب شیرین کن سلخ ظرفیت این سایت ۳۰۰ متر مکعب در شبانه روز بود، افزود: در حال حاضر و با اتمام عملیات بازسازی، ظرفیت تولید این آب شیرین کن به ۱۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز رسیده است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان تصریح کرد، در حال حاضر آبرسانی سیار به مشترکین نیز پایان یافته و آب مورد نیاز ۹۳۴ خانوار با جمعیت سه هزار و ۶۷۹ نفر روستای سلخ و گمبرون از طریق شبکه آبرسانی تامین می شود.

شاکری به حجم عملیات بازسازی این آب شیرین کن اشاره کرد و افزود: در این راستا یک پست برق، مخزن، سوله و یک دستگاه جدید آب شیرین کن شامل دستگاه RO و سیستم های پیش تصفیه از سوی شرکت نیل زلال قشم به عنوان سرمایه گذار پروژه احداث شده است.