طرحهای تشویقی مدیریت مصرف

افزایش پاداش‌های مدیریت مصرف در تابستان ۱۴۰۳

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: علاوه بر اینکه همچون سال گذشته برای هر کیلووات صرفه جویی در مصرف برق مشترکان خانگی تا ٢ هزار تومان پاداش تعیین شده است، مشترکان می توانند ضمن برخورداری از این پاداش نقدی که در قبوض برق آنها لحاظ می شود، در قرعه کشی اهدای جوایز ارزنده متعدد دیگر در پویش با انرژی برخوردار شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق شیراز؛ محمد مهدی فتحی با اشاره به این که طرح سراسری باانرژی از ابتدای خرداد تا پایان شهریور اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: مشترکان تجاری و خانگی می‌توانند با کاهش مصرف برق به صورت هفتگی طی ٢١ هفته اجرای این پویش، امتیاز دریافت کرده و از جوایز متعدد و ارزنده پیش بینی شده در این پویش بهره‌مند شوند.
وی اضافه کرد: همچنین به مشترکان خانگی و تجاری که ١۵ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند، جوایز نفیسی مانند خودرو به صورت قرعه کشی اهدا خواهد شد.
فتحی با اشاره به اینکه طرح مدیریت مصرف انرژی در سایر بخش‌ها به اشکال مختلف اجرا می‌شود، گفت: در بخش کشاورزی براساس مصوبه هیات وزیران، برق مشترکان کشاورزی که ۵ ساعت در طرحهای مدیریت مصرف مشارکت کنند، رایگان خواهد بود و علاوه بر این در صورتی که کشاورزان ٨٠ درصد دیماند مصرفی خود را که معادل ١۵ درصد از مصرف روزانه آنهاست، از نیروگاههای تجدیدپذیر تامین کنند، از برنامه های مدیریت مصرف معاف خواهند شد.
معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شیراز خاطرنشان کرد: علاوه بر این اگر کشاورزان بیش از ۵ ساعت نیز در طرحهای مدیریت بار مشارکت داشته باشند، تا ۴ برابر هزینه های تامین برق از پاداشهای صنعت برق برخوردار خواهند شد.
وی اضافه کرد: در واقع مشترکان کشاورزی این فرصت را دارند که با بهینه سازی فناوری مورد استفاده در موتورهای پمپاژ آب، استفاده از تجدیدپدیرها و… از این پاداشها بهره مند شوند.

معاون توزیع برق شیراز خاطرنشان کرد: صنایع نیز جهت شرکت در طرحهای مدیریت بار و بهره مندی از طرحهای تشویقی هر هفته یک روز برق مورد نیاز خود را از طریق ژنراتور یا پنل‌های خورشیدی و … تامین می کنند. البته صنایع بزرگ انرژی بر طبق قانون موظف هستند که با احداث نیروگاه، برق مورد نیاز خود را تامین کنند، در غیر اینصورت در اولویت برنامه‌های مدیریت مصرف صنعت برق در دوره اوج باری تابستان قرار خواهند گرفت و صنایع سازنده نیروگاه، مطابق با ظرفیت ایجاد کرده از این برنامه ها معاف خواهند بود.