افزایش میزان تولید آب در آذربایجان غربی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، از افزایش 7.4 درصدی تولید آب در استان خبرداد. علیرضا رضوی با بیان اینکه این میزان افزایش، در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل صورت گرفته است، اظهار داشت: افزایش میزان تولید آب، ناشی از افزایش مصرف توسط مشترکین […]

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، از افزایش 7.4 درصدی تولید آب در استان خبرداد.
علیرضا رضوی با بیان اینکه این میزان افزایش، در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل صورت گرفته است، اظهار داشت: افزایش میزان تولید آب، ناشی از افزایش مصرف توسط مشترکین و برای تامین نیاز مردم بوده است.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا و توصیه مردم به شستشوی مکرر دستها، در افزایش مصرف آب تاثیر چشمگیری داشته که نیازمند دقت و توجه مشترکین به هنگام شستشو برای جلوگیری از هدررفت آب است.

وی، شروع فصل تابستان و ایام گرم سال را نیز دیگر عامل افزایش مصرف آب در سطح استان عنوان و اظهار کرد: هرچند در تولید و تامین آب شرب مورد نیاز مشترکین استان، مشکلی وجود ندارد، اما به لحاظ محدودیت منابع آبی و کاهش سطح آبهای زیرزمینی، رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف آب، تنها راهکار پیش رو برای مقابله با کم آبی است.

 آب شرب شهرستان خوی بهداشتی و از کیفیت بالایی برخوردار است

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوی از بهداشتی و بالا بودن کیفیت آب شرب تحویلی به مشترکین در این شهرستان خبر داد.

ابراهیم اصغرنژاد با بیان اینکه آب شرب تحویلی به مشترکین، بصورت روزانه و دوره ای مورد پایش قرار می گیرد، اظهار داشت: وجود آزمایشگاه مجهز و نیروهای متخصص درآن، بعنوان آزمایشگاه مرجع، علاوه بر شهرستان خوی، آزمایش های میکروبی و شیمیایی آب شهرها و روستاهای شمال استان را نیز انجام می دهد.

وی افزود: مطابق دستور العمل وزارت بهداشت، میزان کلر ورودی به آب، برروی PPM  0.8 تنظیم شده  و روزانه کلرسنجی مشترک با نظارت دانشکده علوم پزشکی در سطح شهرستان انجام می شود که بر این اساس، مطلوبیت کلر باقیمانده نیز صددرصد است.

اصغرنژاد با بیان اینکه آب شرب دورترین نقاط شهرستان خوی نیز مورد سنجش قرار می گیرد، تاکید کرد:  آزمایشگاه آب شرکت با جدیت همکاران در راستای ارائه محصول خروجی که همان آب شرب با کیفیت است تمامی تلاش خود را به کار بسته است.