افزایش مصرف در روزهای گرم سال

به گزارش پایگاه خبری توانیر،  هم اکنون  14 استان  خراسان رضوی، سمنان، یزد، فارس ،بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی ،همدان، قزوین، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و کلانشهرهای مشهد، شیراز و اصفهان درمنطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند. مشترکان  در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها  10 […]

به گزارش پایگاه خبری توانیر،  هم اکنون  14 استان  خراسان رضوی، سمنان، یزد، فارس ،بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی ،همدان، قزوین، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و کلانشهرهای مشهد، شیراز و اصفهان درمنطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند.

مشترکان  در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها  10 درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و  امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
به این منظور رعایت نکات ساده مدیریت مصرفی مانند تنظیم کولرهای گازی روی دمای 24 درجه و استفاده از دور کندکولرهای آبی در ساعت های گرم روز که به صورت فوری نیز قابل اجراست،  می تواند در پیوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداری از برق پایدار  تاثیربسزایی داشته باشد.
همچنین نقشه برق امروز تا ساعت 12 ظهر نشانگر آن است که استان های خراسان جنوبی ، هرمزگان، منطقه شمال کرمانلرستان و البرز کلانشهرهای تهران و اهواز در منطقه  زرد مصرف قرار دارند.
برپایه این گزارش  هموطنان ساکن در این مناطق  نیز می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.