افزایش مصرف برق در پی افزایش دما در خوزستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: برای گذر از تابستان سخت امسال از هم اکنون در حال آماده شدن هستیم. دکتر علی خدری در جلسه ستاد گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰ ، با اشاره به کاهش  ۳۰ تا ۳۵ درصدی بارش ها، گفت: همین موضوع باعث شده تا به همین مقدار نیز از ظرفیت […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: برای گذر از تابستان سخت امسال از هم اکنون در حال آماده شدن هستیم.
دکتر علی خدری در جلسه ستاد گذر از پیک تابستان ۱۴۰۰ ، با اشاره به کاهش  ۳۰ تا ۳۵ درصدی بارش ها، گفت: همین موضوع باعث شده تا به همین مقدار نیز از ظرفیت تولید برق نیروگاه های برق آبی کاهش یابد.

خدری با این توضیح که علاوه بر کاهش بارندگی ها و محدودتر شدن استفاده از پتانسیل نیروگاه های برق آبی، شاهد افزایش دما، شرایط کرونایی کشور، استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز و… هستیم، افزود: همگی این موارد موثر باعث شده تا تراز تولید و مصرف بهم خورده و منفی باشد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی ها برای گذر موفق از پیک تابستان بسیار سخت پیش رو از سال گذشته انجام و پیش بینی ها براساس سنجش شاخص ها صورت گرفته است، گفت: از جمله برنامه های شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در این راستا، مدیریت بار ادارات، استفاده از پتانسیل برق امید و برخورد با رمزارزهای غیرمجاز است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه گفت: برای پیک سایی جهت جبران کمبود تولید نسبت به نیاز مصرف در تلاش هستیم که نیاز داریم مردم به صورت جدی در جهت بهینه سازی مصرف خود اقدام کنند که در صورت عدم همراهی مردم، احتمال خاموشی وجود دارد.

خدری با اشاره به برنامه ریزی های سالیانه و از پیش تعیین شده در راستای بهبود وضعیت و بالا بردن آمادگی تولید در نیروگاه های برق، اظهار کرد: عملیات تعمیرات در هر سال و در زمان کاهش مصرف برق انجام می گیرد تا خاموشی و توقف تولید در زمان اوج نیاز مصرف شبکه به حداقل برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در پایان با بیان این که مصرف برق در روزهای اخیر به دلیل گرمای شدید افزایش چشمگیر داشته، ادامه داد: طرح کاهش ساعات اداری و یک در میان کردن روشنایی خیابان ها و معابر از برنامه های موفقی بود که سال گذشته انجام دادیم که امسال هم این دو برنامه را در دستور کار خواهیم داشت.