افزایش شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی در رامهرمز

مدیر آبفا منطقه رامهرمز گفت: با ادغام آبفا شهری و روستایی این شهرستان، توسعه و اصلاح شبکه توزیع آب شرب در روستاها توسط پرسنل آبفا رامهرمز به سرعت در حال انجام است. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا اسکندری اذعان داشت: در راستای ادغام آبفا شهری و روستایی و با ایجاد […]

مدیر آبفا منطقه رامهرمز گفت: با ادغام آبفا شهری و روستایی این شهرستان، توسعه و اصلاح شبکه توزیع آب شرب در روستاها توسط پرسنل آبفا رامهرمز به سرعت در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا اسکندری اذعان داشت: در راستای ادغام آبفا شهری و روستایی و با ایجاد انسجام و هماهنگی کلیه نیروها و استفاده از این ظرفیت نیروی انسانی تاکنون در بیش از ۲۰ منطقه از خطوط شبکه توزیع آب روستاها تعمیر، تعویض واصلاح شده است.
وی افزود: در بخش رود زرد با توسعه شبکه به طول ۳۰۰ متر، ۱۵۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی
بهره مند شدند.
اسکندری در پایان به شهروندان مناطق شهری و روستایی رامهرمز توصیه کرد: با توجه به افزایش دمای هوا در این روزها ضمن رعایت نکات بهداشتی در مصرف صحیح و اصولی آب صرفه جویی کنند.

آبرسانی به ۱۴ روستای بخش شهیون ‌به همت آبفا این شهرستان

مدیر آبفا منطقه دزفول تاکید کرد: افزایش شدید دما و نوسانات برقی در سیستم تصفیه خانه و تلمبه خانه توزیع آب دزفول، موجب بروز مشکل و سوختگی متناوب الکتروپمپ های آب در مناطق شهری و روستایی گردیده است، که با توجه به این موضوع لزوم صرفه جویی در مصرف آب توسط عموم همشهریان در شهرها و روستاها بیش از پیش مورد نیاز است.

 مصطفی اسماعیل سالم اظهار داشت : با همت جهادی پرسنل آبفا دزفول در دمای بیش از ۵۰ درجه و رطوبت ۸۰ درصد در این شهر، عملیات تعویض و رفع مشکل الکتروپمپ تاسیسات آبرسانی روستای پامنار و رفع مشکل آبرسانی به ۱۴ روستای این بخش انجام شد.
وی افزود: به دنبال خرابی و سوختگی پمپ ۷۳ کیلو وات روستاهای بخش شهیون از روستای پامنار تا باغچه‌بان با مشکل افت فشار و بعضاً قطع آب مواجهه شدند، که اکیپ بهره برداری آبفا دزفول به منظور تعویض الکتروپمپ آب روستایی به منطقه شهیون اعزام شد.
سالم تصریح کرد : پس از تامین پمپ جدید بلافاصله عملیات تغییر و تعویض توسط اکیپ‌های عملیاتی آغاز و پس از تعمیرات مجدد این پمپ وارد مدار بهره برداری شد.
مدیر آبفا منطقه دزفول اظهار داشت : به منظور اینکه اهالی این روستاها در مدت تعمیر با مشکل قطع آب مواجهه نشوند در طول مدت اجرای عملیات به وسیله تانکر به این روستاها آبرسانی انجام شد.