افزایش۴۰۰ لیتر آب در ثانیه به شبکه آب شرب شهر کرمانشاه

فرماندار کرمانشاه از در حال تقویت بودن شبکه آب شهر کرمانشاه خبر داد.

فرماندار کرمانشاه از در حال تقویت بودن شبکه آب شهر کرمانشاه خبر داد.

فضل الله رنجبر با بیان اینکه برای تقویت شبکه آب شرب شهر کرمانشاه تصمیمات خوبی با حمایت‌های استاندار گرفته شده، گفت: برنامه ریزی شده ۱۷ حلقه چاه که چهار حلقه آن جدیدا حفاری می‌شود، به شبکه آب شهر کرمانشاه اضافه شود که اضافه شدن این چاه‌ها تا حدودی مشکل قطعی آب در برخی محلات شهر کرمانشاه را مرتفع خواهد کرد.

او اضافه کرد: چهار حلقه چاه جدید در چهار نقطه شهر درحال حفاری است که البته فعلا وارد مدار نشده، اما مابقی چاه‌ها ساماندهی شده و بعضا با همکاری شهرداری و برخی ادارات وارد مدار آب شهر شده که در مجموع بیش از ۴۰۰ لیتر آب در ثانیه را به شبکه آب شرب شهر کرمانشاه اضافه خواهند کرد. البته این ۴۰۰ لیتر منهای چهار حلقه چاه در دست حفاری است که بعدا اضافه می‌شود.

فرماندار کرمانشاه در ادامه از مدیران دانشکده کشاورزی کرمانشاه، مدیرکل ورزش استان و مدیر حوزه‌های علمیه امام خمینی (ره) واقع در بلوار تاق‌بستان برای در اختیار گذاشتن موقت چاه‌های آب موجود، جهت اضافه نمودن به شبکه آب شرب شهر کرمانشاه درخواست همکاری کرد.

رنجبر اضافه کرد: هم اکنون محله‌هایی همچون انتهای ظفر و تنگه، خیابان قدیم، خیام، بهار، فردسی، شهرک امام خمینی (ره)، نصر، برخی نقاط محله ۲۲بهمن، فیض آباد، کیهانشهر، فدک و چند محله دیگر با کمبود و کاهش فشار آب مواجه هستند.

رنجبر سپس با تاکید بر ضرورت مقابله با انشعابات غیرمجاز و جلوگیری از استفاده از آب شرب برای آبیاری باغات یا صیفی کاری، گفت: این موضوع با همکاری دستگاه قضایی پیگیری و با متخلفین برخورد خواهد شد.

او در ادامه با اشاره به در دست بررسی بودن حل مشکل آب شرب روستا‌های بخش فیروزآباد و بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه، گفت: به دنبال تقویت شبکه برق مجتمع آبرسانی امام علی (ع) ۲ که ۵۷ روستای بخش فیروزآباد را آبرسانی می‌کند، هستیم. همچنین هم اکنون به دلیل شکستگی لوله‌ها به ۲۰ روستای انتهای این خط اب نمی‌رسد که قرار است مشکل آب این روستا‌ها ظرف دو هفته آتی مرتفع شود.

او اشاره‌ای هم به مجتمع آبرسانی شادمان در بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه داشت و گفت: تاکنون فاز اول این پروژه که آب شرب ۱۵ روستا از ۳۸ روستای تحت پوشش این مجتمع به بهره برداری رسیده و قرار است برای تامین آب مابقی روستا‌ها هم یک حلقه چاه از سوی مجموعه آب و فاضلاب استان در نظر گرفته شود که ظرف مدت ۱۰ روز آتی بررسی لازم برای حفر چاه مورد نیاز انجام خواهد شد.