افتتاح ۳۱ طرح آبرسانی روستایی و تصفیه خانه فاضلاب زرین آباد

در پنجمین هفته از پویش #هر-هفته-الف-ب-ایران، ۳۱ طرح آبرسانی روستایی و همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد با دستور وزیر نیرو به بهره برداری رسید. وزیر نیرو که بصورت ویدئو کنفرانسی در آئین بهره برداری از این طرح ها حضور داشت گفت: امروز علاوه بر ۲ تصفیه خانه فاضلاب ، آبرسانی به ۹۱ روستای […]

در پنجمین هفته از پویش #هر-هفته-الف-ب-ایران، ۳۱ طرح آبرسانی روستایی و همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد با دستور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو که بصورت ویدئو کنفرانسی در آئین بهره برداری از این طرح ها حضور داشت گفت: امروز علاوه بر ۲ تصفیه خانه فاضلاب ، آبرسانی به ۹۱ روستای کشور در قالب پویش #هر-هفته-الف-ب-ایران از آب شرب سالم پایدار بهره مند می شوند که در این زنجیره طرح های آبرسانی به روستاها ، سهم استان زنجان ۳۱ روستا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این مراسم گفت: برای بهره برداری از ۳۱ طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان بیش از ۵۵ کیلومتر خط انتقال و بیش از ۹۸ کیلومتر عملیات توسعه و اصلاح شبکه توزیع آب اجرا شده است.

علیرضا جزءقاسمی اظهار کرد: برای بهره برداری از این طرح ها در مجموع اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد نیز با ظرفیت ۱۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز با ۱.۵ کیلومتر خط انتقال و ۱۶.۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب به بهره برداری رسید.

وی هدف از اجرای این پروژه را جلوگیری از آلودگی آب های زیر زمینی و افزایش سطح بهداشت جامعه عنوان کرد.

گفتنی است با بهره برداری از این طرح ها جمعیتی افزون بر ۲۲ هزار نفر از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بهره مند شدند.