افتتاح ۵ مجتمع آبرسانی در همدان

مدیرعامل آب و فاضلاب استان همدان از افتتاح پنج مجتمع آبرسانی با سفر وزیر نیرو به همدان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران بهره‌برداری می‌شود. به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، سید هادی حسینی‌بیدار ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: مطالبه‌گری یکی از رسالت‌های رسانه‌هاست و طبق همین […]

مدیرعامل آب و فاضلاب استان همدان از افتتاح پنج مجتمع آبرسانی با سفر وزیر نیرو به همدان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، سید هادی حسینی‌بیدار ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: مطالبه‌گری یکی از رسالت‌های رسانه‌هاست و طبق همین رسالت به شرکت آبفا نیز برای شناخت نقاط ضعف و قوت کمک‌های بسیاری شده است.

وی ضمن تقدیر از اینکه رسانه‌ها همواره از بیرون مجموعه آب و فاضلاب را رصد می‌کنند از مجموعه خبرگزاری فارس به منظور مطالبه‌گری در این عرصه ویژه قدردانی کرد و یادآور شد: ۵۰ درصد تلاش آب و فاضلاب مرهون پیگیری‌های رسانه‌هاست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان به طرح پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اشاره کرد و گفت: طی سفری که وزیر نیرو به همدان خواهد داشت، پروژه‌های مختلفی افتتاح می‌شود که از جمله آنها پنج مجتمع آبرسانی است.

چند مجتمع تک‌روستایی در سطح استان بهره‌برداری خواهد شد

وی با بیان اینکه چند مجتمع تک روستایی در سطح استان بهره‌برداری خواهد شد افزود: بالغ بر ۴۷ میلیارد تومان هزینه پروژه‌های افتتاحی خواهد بود.

حسینی‌بیدار با بیان اینکه بخش لجن تصفیه‌خانه فاضلاب نیز پروژه مهمی است که افتتاح می‌شود یادآور شد: تصفیه‌خانه فاضلاب سیمین در این پویش افتتاح خواهد شد و چند تصفیه‌خانه نیز در بخش روستایی بهره‌برداری خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های فاضلاب در روستاهای حاشیه سد اکباتان خاطرنشان کرد: سعی داریم تاسیسات فاضلاب و تصفیه‌خانه در روستاهای اطراف سد اکباتان انجام شود، تا به لحاظ محیط زیستی نیز کمک کند که آب سد آلوده نشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان بیان کرد: در حال حاضر نیز روستاهای فاقد شبکه فاضلاب هیچ آلودگی ندارند اما سعی می‌کنیم که بهتر شود و آب تصفیه‌شده نیز در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پنج روستا در طرح فاضلاب ملی هستند افزود: در هر شهرستان یک روستا در این طرح قرار دارد که در شهرستان درگزین روستای کرفس، ملایر روستای حسین‌آباد، روستای دهپیاز در همدان و در بهار روستای بهره‌مند است.

حسینی‌بیدار با تاکید بر اینکه مشکل آب در شهرستان‌های کبودراهنگ، اسدآباد، فامنین و ملایر برطرف شده است بیان کرد: در بخش روستایی نیز بنا داریم بخش تانکری از شهرستان‌ها کم شود و هدف ما این است که آب پایدار در اختیار مردم قرار گیرد.

بیشترین روستاهایی که با تانکر آبرسانی می‌شوند در فامنین قرار دارند

وی با بیان اینکه در برخی روستاها مردم از چشمه‌ها استفاده می‌کردند که سعی کردیم آبرسانی شود تصریح کرد: در حال حاضر منتظریم که مردم برای دریافت انشعاب اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه در فامنین بیشترین آبرسانی را داریم چون منابع زیرزمینی مشکل داشت گفت: از زمانی که پساب در اختیار نیروگاه قرار گرفت، وضعیت بهتر شده و دیگر منابع زیرزمینی منفی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین روستاهایی که با تانکر آبرسانی می‌شوند در فامنین قرار دارند افزود: طی دو ماه آینده وضعیت آبرسانی به روستای قزل‌آباد بهتر می‌شود و روستای فیض‌آباد و چند روستای اطراف نیز لوله‌گذاری شده و برای آنها مخازنی در نظر گرفته می‌شود.

میزان مطالبات از ادارات، ۶ میلیارد تومان است/ بیشترین طلب از ورزش جوانان و آموزش و پرورش

حسینی‌بیدار با بیان اینکه در حال حاضر میزان مطالبات شرکت آبفا ۲۷ میلیارد تومان است افزود: در بخش روستایی میزان مطالبات بیشتر است که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تاکید وزیر پرداخت روستایی کمتر اتفاق افتاده است.

وی میزان مطالبات از ادارات را ۶ میلیارد تومان عنوان کرد و بیان کرد: بیشترین طلب از مشترکان اداری مربوط با اداره‌کل ورزش جوانان و آموزش و پرورش است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه ۱۸ درصد مشترکان پرمصرف هستند افزود: شبکه فاضلاب دو روستای مهدی‌آباد و یکن‌آباد که در مسیر پادگان قهرمان هستند، به تصفیه‌خانه فاضلاب متصل می‌شوند.