افتتاح ۲۰۰ نیروگاه ۵ کیلوواتی خورشیدی در لرستان دهه مبارک فجر

۲۰۰نیروگاه ۵ کیلوواتی خورشیدی مجموعا با ظرفیت ۱۰۰۰ کیلووات به شبکه برق استان افزوده شد.

به گزارش برقاب، روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان، مدیرعامل این شرکت  ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: در دهه مبارک فجر ۲۰۰ نیروگاه ۵ کیلوواتی خورشیدی به صورت همزمان افتتاح گردید.

مهندس مهران امیری گفت: بر اساس تفاهم نامه فی مابین شرکت توزیع برق استان و سازمان بسیج سازندگی و در راستای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه تعداد ۲۰۰ نیروگاه ۵ کیلوواتی خورشیدی در سطح استان افتتاح و به شبکه برق سراسری متصل گردید.

وی افزود: برای اجرای این طرح، تسهیلات به صورت وام قرض الحسنه برای هر متقاضی به مبلغ ۱۱۵ میلیون تومان با بازپرداخت ۷ ساله برای هر نیروگاه توسط بسیج سازندگی به مشترک پرداخت شد که در مجموع اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه گردید.

در ادامه مهندس اسکندری معاونت بهره‌برداری و دیسپاچینگ گفت: از مزایای این طرح می‌توان به قرارداد ۲۰ ساله خرید تضمینی برق اشاره نمود که بعد از ۳ سال علاوه بر پرداخت اقساط وام به سوددهی رسیده می‌شود  و می‌تواند منبع درآمدی برای خانوار محسوب گردد.

وی در پایان گفت:  با اتصال این نیروگاهها به شبکه برق استان، سهم تولید انرژی خورشیدی در استان لرستان به تعداد ۴۷۰ نیروگاه با ظرفیت ۲۸۵۰ کیلو وات رسیده است که در زمان پیک بار کمک شایانی به تامین انرژی مصرفی مشترکین می نماید.