افتتاح طرح تامین آب شرب روستاهای محروم

آبرسانی به 500 روستای محروم کشور صورت گرفت و آغاز عملیات آبرسانی به 500 روستای محروم دیگر با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد تومان با همکاری ستاد اجرایی حضرت امام در دستور کار شرکت آب و فاضلاب کشور قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور حمیدرضا جانباز در آئین رونمایی […]

آبرسانی به 500 روستای محروم کشور صورت گرفت و آغاز عملیات آبرسانی به 500 روستای محروم دیگر با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد تومان با همکاری ستاد اجرایی حضرت امام در دستور کار شرکت آب و فاضلاب کشور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور حمیدرضا جانباز در آئین رونمایی از طرح آبرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار در  قالب مجتمع‌های آبرسانی گفت: با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در طرح آبرسانی به هزار روستا، همه‌ی روستا‌ها در مناطق محروم، از آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور از آب شرب پایدار برخوردار هستند. البته با توجه به پراکندگی، گستردگی و کمبود ذاتی منابع آب در برخی نقاط کشور، هنوز با عقب‌افتادگی‌ و چالش‌هایی مواجه هستیم.
در  این مراسم،  تفاهم‌نامه آبرسانی به هزار روستای مناطق محروم کشور بین شرکت آبفای کشور و بنیاد برکت با اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال امضا شد.
محمد مخبر، رئیس ستاد اجرای فرمان حضرت امام خمینی (ره) در مراسم رونمایی از طرح تامین آب شرب هزار روستا گفت: تاکنون در قالب این طرح ۵۰۰ روستا با ۳۰۰ هزار جمعیت از آب شرب پایدار برخوردار شدند که امروز نیز تفاهم‌نامه آبرسانی به ۵۰۰ روستای دیگر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت به امضا رسید.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه طبق آمار موجود، ۳۴ تا ۳۵ میلیون نفر در زمان اوج مصرف آب با تنش آبی مواجه هستند سعی می‌کنیم تا سال آینده تفاهم نامه جدیدی در این زمینه امضا شود.