افتتاح شعبه پنجم کمیسیون رسیدگی به امور آب‌های زیرزمینی در شرکت آب منطقه‌ای فارس

اسدالله کشاورز با ابلاغ مدیرکل دادگستری استان فارس به عنوان قاضی شعبه ۵ کمیسیون رسیدگی به امور آب‌های زیرزمینی منصوب گردید.

به گزارش برقاب، فارس آیین معارفه اسداله کشاورز به عنوان قاضی شعبه ۵ کمیسیون رسیدگی به امور آب‌های زیرزمینی با حضور مدیر عامل آب منطقه‌ای فارس و اعضای هیئت مدیره و دبیرکمیسیون آب‌‌های زیرزمینی در دفتر مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد .

بر اساس این گزارش در ابتدای مراسم، سیاوش بدری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس طی سخنانی به تشریح سیمای آب استان پرداخت و در ادامه خواستار تسریع درفرآیند رسیدگی به پرونده‌های مطروحه شد.

بدری در خصوص نحوه سیستمی شدن پرونده‌ها در کمیسیون رسیدگی به امور آب‌های زیرزمینی بیان کرد  قرارداد مورد نظر و تامین اعتبار لازم انجام شده است و ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک با مشارکت بخش خصوصی فرایندها بصورت الکترنیک رسیدگی شود، ایشان افزود در حال حاضر ارسال پرونده‌ها به صورت  تصادفی به شعبه‌های پنجگانه در حال انجام می‌باشد

محمد رضا احمدی دبیر کمیسیون رسیدگی به امور آب‌های زیزمینی در ادامه گفت تعداد قابل توجه پروندهای رسیدگی شده در کمیسیون آب‌های زیر زمینی بیش از ۱۶ هزار پرونده از کل استان فارس است، که در جهت تکریم ارباب رجوع و تسریع در رسیدگی، با حمایت‌های حاج آقا موسوی رئیس کل دادگستری همچنین اشراف و اهمیتی که ایشان برای موضوع مهم آب قایل هستند سال گذشته شعبه ۴ و امسال هم شعبه ۵ راه اندازی شد.

لازم به ذکر است از سال ۱۳۸۹ همزمان با تصویب ماده واحده قانون تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه محفوره قبل از سال ۱۳۸۵ وابلاغ آیین نامه قانون فوق الاشاره، کمیسیون‌های رسیدگی به امور آب‌های زیرزمینی در شرکت های آب منطقه‌ای راه اندازی شد و شرکت آب منطقه‌ای فارس با یک شعبه شروع بکار کرده و درحال حاضر با تعداد ۵ شعبه در حال بررسی پرونده‌ها می‌باشد.