افتتاح سه پروژه برق رسانی روستایی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح سه پروژه برق رسانی روستایی در پویش هر هفته الف _ ب_ ایران با اعتباری بیش از ۸۵۰ میلیون تومان در شهرستان های بویراحمد، باشت و مارگون خبرداد. به گزارش روابط عمومی شرکت، جمال معتمدی زاده با بیان اینکه پروژه برقرسانی به روستاهای “‌نظرآباد […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح سه پروژه برق رسانی روستایی در پویش هر هفته الف _ ب_ ایران با اعتباری بیش از ۸۵۰ میلیون تومان در شهرستان های بویراحمد، باشت و مارگون خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت، جمال معتمدی زاده با بیان اینکه پروژه برقرسانی به روستاهای “‌نظرآباد سرگچینه دشتروم بویراحمد”، ” کوه مَرخامی پیچاب مرکزی باشت” و ” ته دلی چیریون مارگون” در پویش هرهفته الف _ ب_ ایران افتتاح خواهد شد، اظهارداشت: ۳۰ خانوار روستایی در این ارتباط از نعمت برق پایدار برخوردار خواهند شد.

وی گفت: برای برقرسانی به این روستاها حدود سه و نیم کیلومتر شبکه های برق فشار متوسط و ضعیف احداث و چهار دستگاه ترانسفورماتور نیز نصب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، سخت گذری، پراکندگی، معارضات محلی و دوری از شبکه های برق رسانی را از مهمترین مشکلات کنونی برای برق رسانی روستایی در این استان برشمرد.

به گزارش روابط عمومی، بیش از هزار و ۷۶۰ روستا با حدود ۶۰ هزار خانوار روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمتِ برق پایدار برخوردار هستند.

تنها ۳۰ روستا قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این استان از نعمت برق پایدار برخوردار بود.