افتتاح سد نعمت آباد اسدآباد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از اتمام مراحل اجرایی سد نعمت آباد اسدآباد و افتتاح آن در پویش سراسری #هر هفته_الف_ب_ایران خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده گفت: عملیات اجرایی طرح ملی سد نعمت آباد از سال 1383 آغاز شد و تا پایان شهریور عملیات اجرایی آن […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از اتمام مراحل اجرایی سد نعمت آباد اسدآباد و افتتاح آن در پویش سراسری #هر هفته_الف_ب_ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده گفت: عملیات اجرایی طرح ملی سد نعمت آباد از سال 1383 آغاز شد و تا پایان شهریور عملیات اجرایی آن تمام می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این سد دارای ظرفیتی حدود 5 میلیون مترمکعب است؛ اکنون حدود ۲.۵ میلیون مترمکعب آب را در خود جای داده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان تصریح کرد: با توجه به اینکه وزیر محترم نیرو بر برنامه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران تاکید دارند؛ هر ماه پروژه‌های مهم صنعت آب و برق را در استان‌ها رصد و در صورت اتمام پروژه افتتاح می‌کنند.

ستوده بیان کرد: سد نعمت آباد در برنامه‌های افتتاح امسال قرار گرفته است. امیدواریم بتوانیم تا پایان تابستان عملیات اجرایی سد را تکمیل کنیم و با توجه به برنامه زمانبندی دفتر وزارت نیرو و هماهنگی با استاندار محترم همدان امسال این سد را به بهره‌برداری برسانیم.

سد خاکی نعمت آباد در 12 کیلومتری شمال غرب اسدآباد واقع شده است. ارتفاع این سد 21، طول تاج آن 566 و عرض تاج آن 6 متر است.