افتتاح تصفیه خانه فاضلاب روستای نصیرآباد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستای نصیرآباد در شهرستان خرمدره به عنوان نخستین روستا در استان زنجان در قالب پویش #هر-هفته-الف-ب-ایران افتتاح می شود. «علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: این پروژه از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی و با اعتباری افزون بر ۶۵ میلیارد ریالف خرداد ماه سال […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستای نصیرآباد در شهرستان خرمدره به عنوان نخستین روستا در استان زنجان در قالب پویش #هر-هفته-الف-ب-ایران افتتاح می شود.

«علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: این پروژه از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی و با اعتباری افزون بر ۶۵ میلیارد ریالف خرداد ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه ۳ باب تصفیه خانه فاضلاب در روستاهای پری، تهم و نصیرآباد در استان زنجان در دست ساخت قرار دارد افزود: تصفیه خانه نصیرآباد جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ نفر را از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب برخوردار می سازد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب نصیرآباد با سیستم لجن فعال و با تولید ۱۵ لیتر پساب در ثانیه به بهره برداری می رسد.

جزء قاسمی خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه ۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و ۸۰۰ متر خط انتقال احداث شده است.

این مسئول، حفظ محیط زیست، ارتقاء بهداشت اجتماعی و بازچرخانی آب به طبیعت را از جمله آثار توسعه صنعت فاضلاب در جوامع عنوان کرده و گفت: پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب صرفاً جهت مصارف کشاورزی استفاده خواهد شد.