اعلام آمادگی چهار هزار مشترک در برنامه های کاهش پیک بار تابستان

جلسه هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان به منظور بررسی راهکارهای عملیاتی برای گذر از پیک بار تابستان، مدیریت مصرف برق و نحوه همکاری مشترکان برگزار شد. مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در این نشست بیان داشت: برای همکاری مشترکان در برنامه های کاهش پیک بار تابستان در بخش های […]

جلسه هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان به منظور بررسی راهکارهای عملیاتی برای گذر از پیک بار تابستان، مدیریت مصرف برق و نحوه همکاری مشترکان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در این نشست بیان داشت: برای همکاری مشترکان در برنامه های کاهش پیک بار تابستان در بخش های صنعتی، کشاورزی، تجاری، اداری و سی ان جی و مولّدهای اضطراری، تاکنون سه هزار و ۹۶۹ مشترک با این شرکت تفاهم نامه همکاری منعقد نموده و به نسبت سال گذشته، ۳۰۰ درصد رشد را به همراه داشته است.

سیدمحمد موسوی زاده با بیان این که از مجموع ۸۷۶۰ ساعت طول سال، حدود سه ماه و ده روز پیک بحرانی داریم اظهار داشت: به منظور رفع مشکل حدود پنج درصد ظرفیت تولید در پیک بحرانی که با مشکل مواجه هستیم، توسعه ظرفیت متناسب با مصرف سالانه که حدود پنج الی شش هزار مگاوات برای نیاز مصرف می بایست اضافه شود و عملاً به دلیل سرمایه گذاری بیش از حد، این امکان فراهم نیست و با بهره گیری از مدیریت بهینه مصرف و استفاده از مکانیزم های تشویقی در صنعت برق، طراحی واجرایی می شود.

وی افزود: در تعرفه های مختلف، مکانیزم های تشویقی پیش بینی گردیده و در بخش خانگی طرح برق امید، اشتراک های کشاورزی در صورت همکاری با این شرکت در پیک مصرف روز برای چهار ساعت بین ساعات ۱۲ الی ۱۸ از برق رایگان و صنایع با انعقاد تفاهم نامه از تسهیلات تخصیص یافته با توجه به همکاری برخوردار شده و مشترکان اداری، تجاری و مولّدهای اضطراری نیز به فراخور  میزان همکاری، از پاداش موردنظر بهره مند می شوند.

موسوی زاده اضافه کرد: سهمیه کاهش پیک بار سال ۱۴۰۰، در صنعت ۲۵، کشاورزی ۱۰، تجاری۰.۵، اداری و سی ان جی یک، مولد اضطراری چهار و کنترل مستقیم بار تجهیزات سرمایشی ۰.۵ مگاوات می باشد که مجموعاً ۴۱ مگاوات است.

وی با اظهار این که رشد پیک سالهای ۹۷ و ۹۸ به ترتیب ۶.۱ درصد و ۳.۲ درصد بوده یادآور شد: رشد پیک سال ۹۹ به میزان ۱.۲ درصد حادث شده و با اجـرای موثر بـرنامه های مـدیریت مصرف و همکاری مشترکان، این مهم به نحو شایسته ای کنترل شده است.

گفتنی است: این جلسه که با حضور “جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و اعضای هیئت رئیسه این اتاق”، “تشنه دل، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان”، “آلبویه، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان” همراه بود، پیرامون همکاری در زمینه تامین سوخت مولّدهای اضطراری، اطلاع رسانی خاموشی ها از قبل و همچنین تشکیل کارگروه مهندسی مصرف به منظور برنامه ریزی برای اجرای مدیریت بار اضطراری و همکاری مشترکان در برنامه های پیک بار متشکل از نمایندگان شرکت توزیع برق، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی استان بحث و تبادل نظر گردیده و تصمیم گیری شد.