مدیرعامل شرکت آبفا کردستان

اعتبارات دو سال اخیر حوزه آب و فاضلاب کردستان بی سابقه بوده است

مدیرعامل شرکت آّبفا کردستان با تأکید بر اینکه شرکت آبفا از گذشته تاکنون همواره در حال رشد و پیشرفت بوده است، تصریح کرد: طی 2 سال اخیر اقداماتی که در دولت سیزدهم در حوزه اعتباراتی انجام شده بی سابقه بوده و موجب رونق کاری و پیشرفت پروژه ها و خدمت رسانی بهتر شده است

اعتبارات ۲ سال اخیر حوزه آب و فاضلاب کردستان بی سابقه بوده است.به گزارش برقاب،محمد فرهاد با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۲۱۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب و فاضلاب در استان اجرا شده است، افزود: این میزان پروژه در مجموع سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ اجرا و به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: در دهه فجر سال گذشته ۱۱۴.۵ میلیارد تومان پروژه شامل ایستگاه پمپاژ پل شیخ، تصفیه خانه آب اضطراری مریوان، ازن زنی تصفیه خانه آب بانه، اجرای خط انتقال آب کانی اصحاب به سد بانه و آبرسانی به ۱۳ روستا به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان تصریح کرد: در هفته دولت امسال ۱۵۴ میلیارد تومان پروژه شامل خط انتقال آب سقز، تصفیه خانه فاضلاب روستای قلیان سنندج و آبرسانی به ۱۵ روستای استان افتتاح شد.

فرهاد خاطرنشان کرد: در دو دور سفر رئیس جمهور به استان نیز ۱۷۵۰ میلیارد تومان پروژه شامل آبرسانی به شهر سنندج از سد آزاد، تصفیه خانه آب شهر دیواندره و ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج به بهره برداری رسید.

وی افزود: در دهه فجر امسال نیز ۷۶ میلیارد تومان پروژه شامل تصفیه خانه فاضلاب روستای قروچای دهگلان و آبرسانی به ۱۳ روستا که عملیات اجرایی آنها به پایان رسیده است، افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان در پایان گفت: از مجموع یک میلیون و ۸۱۶ هزار نفر جمعیت استان کردستان ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۰ درصد جمعیت روستایی از آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار بهره مند هستند؛ ضمن آنکه ۹۶ درصد جمعیت شهری نیز زیر پوشش خدمات جمع آوری و تصفیه فاضلاب به صورت بهداشتی قرار دارند.