اعتبارات استانی مهندسی رودخانه ها کافی نیست.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با فرماندار شهرستان آق قلا اظهار کرد: اعتبارات استانی مهندسی رودخانه ها کافی نیست چرا که هنوز دو سال از سیل سال ۹۸ نگذشته است و ما نباید خسارات و آسیب های سیل را فراموش کنیم. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس […]

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با فرماندار شهرستان آق قلا اظهار کرد: اعتبارات استانی مهندسی رودخانه ها کافی نیست چرا که هنوز دو سال از سیل سال ۹۸ نگذشته است و ما نباید خسارات و آسیب های سیل را فراموش کنیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی در دیدار با دکتر توماج فرماندار شهرستان آق قلا که به مناسبت سال نو و همراه با معاونین شرکت انجام شد، اظهار کرد: سیل نباید به این زودی فراموش شود و تنها اختصاص ۴ میلیارد تومان برای مهندسی رودخانه های استان (شامل ۸ مولفه ) نمی تواند کمک خاصی به مدیریت رودخانه ها و کنترل سیلاب نماید.
وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای استان در طرح زهکشی نگاهی به ساماندهی مسیلها و رودخانه های اطراف نیز دارد، افزود: از محل اعتبارات حوادثی نیز امسال ۳۰۰ میلیارد تومان برای زهکشی به استان اختصاص یافت که سهم شرکت آب منطقه ای استان تنها  ۵۰ میلیارد تومان شد که نمی توان آنگونه که بایسته است در کنار زهکشی به ساماندهی رودخانه ها پرداخت.
مهندس حسینی با اشاره به رشد اعتبارات شرکت آب منطقه ای استان در سال جدید گفت: امسال برای علاج بخشی وشمگیر نیز نسبت به سال گذشته اعتبارات بهتری اختصاص یافته است.
مدیر عامل شرکت افزود: تمام تلاش شرکت آب منطقه ای در مدیریت سیلاب این است که با همه اقدامات در بالادست نگذاریم سیلابی به آق قلا برسد که از جمله آبگیری اولیه سد نرماب هم می تواند بخشی از دبی سیلاب بالادست را کنترل نماید.
مهندس حسینی همچنین در خصوص گردشگری تاسیسات آبی استان گفت:سد وشمگیر از جمله سدهایی است که در فراخوان رفته است و سرمایه گذار نیز برای گردشگری آن اعلام آمادگی کرده است که در حال گذراندن مراحل قانونی است که امید داریم در سال ۱۴۰۰ گردشگری این سد نیز اجرایی شود.
فرماندار شهرستان آق قلا در این جلسه ضمن تشکر از تلاش های مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در پیگیری برنامه های شرکت آب منطقه ای استان به ویژه سد آقدکش اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در حال پیگیری هستیم تامین اعتبار مستمر لایروبی گرگان رود است زیرا می دانیم با اعتبارات شهرستان در یک شهر تحولی ایجاد نمی شود.
پیگیری علاج بخشی سد وشمگیر، پیگیری ادامه اقدامات در سد آقدکش، گردشگری سد وشمگیر و همچنین ادامه لایروبی های گرگانرود در نقاط پر خطر از جمله اهم مطالب فرماندار در این جلسه بود.