سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران هشدار داد:

اطراف رودخانه ها اتراق نکنید

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان در روز دوشنبه لغایت سه شنبه (24 و 25 اردیبهشت ماه) هشدار داد و از مردم خواست از اتراق و تردد در اطراف رودخانه ها جدا خودداری کنند.

به گزارش برقاب،  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،  “رامین شمالی” با بیان این مطلب عنوان کرد : با توجه به هشدار سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار نارنجی رنگ این سازمان مبنـی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) لغایت سه شنبه ( ۲۵ اردیبهشت ماه) در استان های تهران و البرز،رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی گردیده است که احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، واحتمال طغیان رودخانه‌ها وجود خواهد داشت.

وی همچنین عنوان کرد: با توجه به اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود (ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است،  توصیه اکید شرکت آب منطقه ای تهران به شهروندان این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه ها، رود دره ها و مسیل ها به طور جدی اجتناب کنند و به تابلوهای هشدار سیل که توسط این شرکت نصب شده است، توجه ویژه ای داشته باشند.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: با توجه به ماهیت فصل بهارهر لحظه امکان بارش های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه ها وجود دارد  وکم توجهی و بی احتیاطی شهروندان به هشدارها ممکن است خسارات و حوادث ناگوار برای مردم داشته باشد.

شمالی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران، در کنار سایر ارگان های مرتبط برای مهار ‏سیلاب  احتمالی در حالت آماده باش است توضیح داد: رصد و پایش رودخانه های ‏استان تهران توسط اکیپ های گشت و بازرسی امورهای منابع آب تابعه و اطلاع رسانی های این ‏شرکت به منظور آگاه سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران در پایان خاطر نشان کرد:  هشدار احتمال وقوع ‏سیلاب کاملا جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هر گونه تردد و اتراق در حاشیه ‏رودخانه و مسیل ها خطر آفرین و حتی مرگبار است.