اصلاح و توسعه۱۵۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی مازندران در دولت سیزدهم

مدیرعامل آبفای مازندران از اصلاح و توسعه 1500 کیلومتر شبکه توزیع آب در سطح استان طی فعالیت دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش برقاب: اصلاح و توسعه۱۵۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی مازندران در دولت سیزدهم . بهزاد برارزاده پیرامون فعالیت‌های انجام شده در دولت سیزدهم در ارتباط با توسعه۱۵۰۰ کیلومتر اظهار داشت: طی این مدت ۵۲ حلقه چاه حفر ، ۱۱۲ حلقه چاه با ۱۸۷۵ مترمکعب افزایش آبدهی بهسازی و ۱۰ حلقه چاه پیزومتری با دبی ۲۲۳ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب شهرهای استان اضافه شد، همچنین  ۴۶ هزار متر مکعب مخازن ذخیره آب  با ۲۵ واحد ایستگاه پمپاژ احداث شده است.

وی با اشاره به نگاه متفاوت دولت سیزدهم به آبرسانی روستایی، از اجرای عملیات آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور با کمک قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و گفت: از این محل آبرسانی به۲۰۰ روستا با تخصیص اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان در مازندران در نظر گرفته شده که تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت داشته است.
برارزاده در خصوص فعالیت خیرین آبرسان در استان اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده ۵۰۰ کیلومتر لوله از خیرین برای آبرسانی به ۱۷۰ روستا دریافت کردیم و پروژه‌های آبرسانی بی‌شماری در ۸۴ روستا طی سال گذشته و ۶۰ روستا نیز طی سال‌جاری به مرحله بهره برداری رسید.
مدیرعامل آبفای مازندران از تخصیص اعتبارات حوزه‌های مختلف برای آبرسانی به شهرها و روستاهای استان خبر داد و افزود: از حوزه اجتماعی نفت ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای آبرسانی به شرق استان و شهر محمودآباد  و همچنین ۱۳ میلیارد تومان اعتبار از محل بنیاد برکت در دو مرحله برای ارائه خدمات به مردم روستاهای استان تخصیص یافت و ۱۲ میلیارد تومان اعتبار هم از محل بنیاد مستضعفین برای آبرسانی به روستاهای میاندرود و تنکابن  در نظر گرفته شد.
برارزاده با اشاره به تنش آبی در ۲۰ شهر و ۲۱۳ روستای استان گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این منظور تخصیص یافته است که در حال حاضر پروژه‌های بی‌شماری در راستای رفع تنش آبی در حال اجراست.
او در خصوص پروژه‌های جمع‌آوری شبکه فاضلاب در مازندران اظهار داشت: ۱۸ طرح فاضلاب در شش شهر استان اجرا شده است‌، امسال  نیز درچهار شهر بابل،بابلسر،ساری و جویبار با تخصیص ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه های فاضلاب در حال اجراست و به زودی عملیات اجرایی طرح فاضلاب در چهار شهر نور،گلوگاه،بهشهر و نکاء نیز آغاز خواهد شد.
مدیر‌عامل آبفای مازندران همچنین از افزایش اعتبارات شرکت از یکهزار و ۱۲۱ میلیارد تومان در سالهای ۹۹-۹۷ به ۳۰۰۰ هزار و ۱۶ میلیارد تومان در سالهای ۱۴۰۲-۱۴۰۰ خبر داد.