اصلاح شبکه فاضلاب بلوار طالقانی شاهین شهر به روش نوین و مکانیزه TBM

مدیر آبفای منطقه شاهین شهر از ادامه اصلاح شبکه فاضلاب بلوار طالقانی به طول 6.5 کیلومتر و به روش نوین و مکانیزه TBM خبر داد.

شاهرخ شریفی گفت: از ابتدای امسال، اصلاح حدود یک کیلومتر شبکه فاضلاب در حدفاصل بلوار مدرس و خیابان نبوت، با لوله پلی اتیلن به قطر 1400 میلی متر و در عمق متوسط 8 متر به روش حفاری مکانیزه در حال اجرا است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تکمیل گردد.

وی با بیان اینکه حدود 1700 متر از این شبکه در حدفاصل شهرک پردیس تا تصفیه خانه فاضلاب شاهین شهر در طول سال های گذشته اصلاح شده افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته، اصلاح 1300 متر دیگر از شبکه فاضلاب بلوار طالقانی شاهین شهر از بلوار مدرس تا میدان امام حسین (ع) در هفته های آینده آغاز می شود.

شریفی خاطرنشان کرد: در روش TBM، حفاری تونلی با استقرار دستگاه حفاری در عمق مورد نظر و انتقال خاک با نقاله های مستقر ، صورت می گیرد که از مزایای مهم این روش می توان به مسدود نشدن مسیر بلوار، عدم مزاحمت برای تردد وسایل نقلیه و کاهش خاکبرداری و تخریب آسفالت اشاره کرد.

مدیر آبفای منطقه شاهین شهر افزود: علاوه بر پروژه های خط انتقال فاضلاب بلوار طالقانی، در دو  سال گذشته حدود 5 کیلومتر از شبکه های فرسوده و حادثه خیز خیابان های حافظ، مخابرات، سعدی، رازی، مدرس، میدان امیرکبیر، نظامی و…. در قطرهای 200 تا 600 میلی متر اصلاح شده و در مداربهره برداری قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 1402 بخش مهم و ضروری کلکتور فاضلاب از میدان امام حسین (ع) تا خیابان نبوت نیز به بهره برداری برسد.