پیشرفت ۱۰ درصدی طرح شبکه آبیاری و زهکشی قره سو زرین گل

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در دیداربه مناسبت اعیاد شعبانیه و سال نو با فرماندار شهرستان علی آباد کتول گفت: طرح شبکه آبیاری و زهکشی قره سو زرین گل که عملیات اجرائی آن آبان ماه  سال گذشته با حضور معاون وزیر نیرو انجام شد در حال حاضر پیشرفت ۱۰ درصدی دارد. مهندس سید […]

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در دیداربه مناسبت اعیاد شعبانیه و سال نو با فرماندار شهرستان علی آباد کتول گفت: طرح شبکه آبیاری و زهکشی قره سو زرین گل که عملیات اجرائی آن آبان ماه  سال گذشته با حضور معاون وزیر نیرو انجام شد در حال حاضر پیشرفت ۱۰ درصدی دارد.
مهندس سید محسن حسینی در دیدار با دکتر جمالی فرماندار شهرستان علی آباد کتول با بیان اینکه طرح شبکه قره سو زرین گل از جمله ۴ طرح مهم و اساسی شرکت آب منطقه ای استان است، گفت: با خرید گان های مه پاش در سال جاری که باید با استانداردهای بین المللی خریداری شود وهم اکنون شرکت پیمانکار در حال رایزنی برای خرید آن است، پیشرفت این طرح به بالای ۳۰ درصد می رسد.
مهندس حسینی تصریح کرد: طرح تغذیه انهار سنتی بالادست، پیشگیری از خسارت سیل (شبکه محمدآباد)، پرورش ماهیان سردابی و گرم آبی، موزه آب، احداث شبکه سد شهید دستغیب و ساختمان توانمندسازی بانوان داخل شبکه از جمله زیر پروژه های اجرایی این طرح است که از جمله اهداف آن بالابردن بازده آبیاری اراضی، کاهش مصرف آب، افزایش محصولات، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار، بهبود شبکه های انتقال آب و رضایت حقابه بران است.
وی افزود: وام بانک توسعه اسلامی تنها برای پیمان است ودر خصوص هزینه های نظارت و خرید اراضی و … لازم است دولت اعتباراتی را به این طرح اختصاص دهد که ظرف ۴ سال اجرای این طرح نیاز به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که برای سال ۱۴۰۰ با کمک نماینده مردم علی آباد و تلاش های شرکت ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است که هاچند دوبرابر سال ۹۹ است ولی کافی نیست و لازم است از محل های دیگر تامین شود.
وی افزود: سرمایه گذار طرح گردشگری سد نگارستان نیز انتخاب شده است و در حال انجام استعلامات لازم است که امید داریم با تسریع در انجام استعلام ها این طرح در سال ۱۴۰۰ آغاز گردد.
مدیر عامل شرکت با اشاره به شعار سال که  که به فرموده مقام معظم رهبری سال” تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها” نامگذاری شده است، گفت: همه تلاش شرکت آب منطقه ای استان این است که تا حد امکان بتواند مجوزها را ساده تر وکوتاهتر نماید تا سرمایه گذاران واقعی در استان دچار چالش نشوند.
فرماندار شهرستان علی آباد کتول نیز در این جلسه با بیان اینکه آب از مهم ترین موضوعات دنیاست، اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای ازجمله سازمان هایی است که ساختار خوب و نیروهای کارشناس و توانمند دارد که با موضوعات کاری آشنا هستند و در سطوح سازمانی رده ها را طی می کنند.
دکتر جمالی افزود: برای تحقق شعار سال یکی از مواردی که می تواند کمک کند این است که آنچه را داریم درست مدیریت نمائیم و در هر مسئولیتی هستیم نهایت تلاش خود را انجام دهیم.
وی بااشاره به طرح های مهم شبکه قره سو زرین گل اظهار کرد: هم بهره وری از آب با اجرای این طرح ها کوتاه تر می شود و هم مدیریت آب راحت تر است.
وی افزود:ما در فرمانداری در موضوع آب همیار و همکار شما هستیم وانتظار داریم در جاهایی که امکان دارد انعطاف لازم را برای تسهیل در کار مردم به خرج دهیم.
اجرای طرح های عمرانی و گردشگری شرکت آب منطقه ای درعلی آباد کتول موجب اشتغال پایدار و افزایش درآمد مردم است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با همراهی معاونین و سرپرست اداره منابع آب شهرستان علی آباد کتول با حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد امام جمعه علی آباد کتول به مناسبت اعیاد شعبانیه و عید سعید نوروز دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه اظهار کرد: یکی از طرح های مهم شرکت آب منطقه ای استان، طرح شبکه قره سو زرین گل است که در این طرح چند هزار هکتار از اراضی تحت پوشش شبکه قرار می گیرد و می تواند هم در افزایش بهره وری محصول کشاورزان و هم افزایش درآمد آنان کمک نماید.
وی با بیان اینکه حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی ومدیریت آب های سطحی از وظایف شرکت آب منطقه ای استان است، گفت: در استان گلستان تنها مجاز به استفاده ۷۵ درصد از منابع آبهای زیرزمینی هستیم واین در حالی است که هم اکنون ۹۷ درصد آب زیرزمینی استان برداشت می شود وباید قبل از بحرانی تر شدن وضعیت آب استان این روند را بهبود ببخشیم.
مهندس حسینی اجرای طرح های عمرانی شبکه قره سو زرین گل و طرح های گردشگری سد نگارستان و ..را از جمله برنامه های شرکت آب منطقه ای استان در این شهرستان عنوان کرد که می تواند به اشتغال پایدار و افزایش درآمد مردم منطقه کمک نماید.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد امام جمعه علی آباد کتول ضمن تقدیر از تلاش های مدیران شرکت آب منطقه ای استان، اعیاد شعبانیه و فرارسیدن سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت وافزود: آب مایه حیات بشراست،باید جهت صرفه جویی آن همه توجه کنند تا در آینده به مشکلی بر خورد نکنیم .
وی بیان کرد: فرهنگ استفاده صحیح از آب، استفاده از روش های نوین آبیاری، استفاده از شیرآلات نوین برای مصرف کمتر در بخش آب شرب، خشکه کاری برنج و اصلاح شبکه های فرسوده را از روش هایی دانست که می تواند در مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف در استان کمک نماید.