استان البرز در وضعیت زرد پیک مصرف قرار گرفت

مدیرعامل برق استان البرز گفت: با مشخص شدن سقف پیک مصرف برق در کلیه استان های کشور، استان البرز از این وضعیت عبور کرده و وارد وضعیت زرد شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز بهنام بیات گفت: همزمان با گرم شدن تدریجی هوا در این هفته و هفته آینده […]

مدیرعامل برق استان البرز گفت: با مشخص شدن سقف پیک مصرف برق در کلیه استان های کشور، استان البرز از این وضعیت عبور کرده و وارد وضعیت زرد شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز بهنام بیات گفت: همزمان با گرم شدن تدریجی هوا در این هفته و هفته آینده صنعت برق شاهد عبور از پیک و ماکزیمم مصرف خواهد بود که از مشترکین بخش خانگی و تجاری تقاضا می شود در بازه زمانی 30 تیر تا پایان مرداد سال جاری مصارف خود را تا 10 درصد کاهش دهند تا از هرگونه خاموشی احتمالی جلوگیری و در صورت رعایت موضوع مشترکین تجاری مشمول پاداش همکاری خواهند شد.
وی تاکید کرد: از شهروندان گرامی تقاضا می شود به هنگام خروج از منزل یا محل کار سیستم‌های سرمایشی خورد را خاموش و در ساعات اوج مصرف( 12 الی 17) و (19 الی 23) به هیچ عنوان از وسایل پرمصرف برقی همانند لباسشویی، جاروبرقی، ظرفشویی، اطو و … استفاده نکنند.
وی در ادامه افزود: مشترکان در ساعات اوج پیک مصرف از دور کند کولرهای آبی استفاده و دمای کولرهای گازی خود را روی عدد ۲۴ دمای آسایش تنظیم و برای کولرهای آبی خود از سایبان استفاده کنند تا با مدیریت مصرف برق، استان به خوبی از اوج بار تابستان عبور نماید.
بهنام بیات با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای مدیریت بهینه مصرف برق در دستگاه های اجرائی استان، بهره گیری از مولّدهای برق اضطراری است که بهترین نوع همکاری دستگاه های اجرایی در ساعات اوج مصرف برق محسوب می شود و از ساعت 12 به بعد سیستم های سرمایشی را خاموش کنند و در صورت رعایت نکردن مدیریت مصرف برق پرسنل عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز وارد عمل شده و نسبت به قطع این سیستم ها اقدام خواهد شد.
مدیرعامل برق استان گفت: اگر کارخانجات استان در برنامه های مدیریت مصرف همکاری لازم را با لحاظ کردن اوقات فراغت کارگران و کارمندان بین ساعات 13 الی 15، بازنگری در فرآیندهای تولید، استفاده از تجهیزات دیزل ژنراتورها را لحاظ کنند احتمال خاموشی در استان کم می شود.
وی در خصوص تجهیزات نوین از جمله سیستم هایIOT ( اینترنت اشیا ) اظهار کرد: با ورود به کلیه بازارهای بزرگ و سرمایه گذاری در آنها توانستیم این تجهیزات را به رایگان نصب و اسپلیت ها در دمای مناسب را تحت کنترل در آوریم.
وی در پایان از مشترکین تجاری خواست، با خاموش کردن لامپها در روز و استفاده از نور طبیعی به حفظ پایداری شبکه کمک کرده تا از مرز بحرانی عبور و با برنامه ریزی در صنعت برق، دست به دست هم از روش های نوین مدیریت مصرف استفاده تا از ناپایداری شبکه و افزایش احتمال خاموشی جلوگیری کنیم.