ازابتدای سال تاکنون، کشف 147 انشعاب غیرمجاز آب در خراسان شمالی

معاون خدمات مشتركان درآمد شركت آب و فاضلاب خراسان شمالي از كشف 147 انشعاب غيرمجاز آب شرب از ابتدای سال جاری در استان خراسان شمالي خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، محمدر ضا شیردل با اعلام این خبر گفت: از آنجاییکه این انشعابات به صورت غیرمجاز نصب شده اند، آمار دقیقی از میزان برداشت آب توسط آن ها وجود ندارد اما بیشتر این انشعابات برای آبیاری صیفی جات و باغات نصب شده که متاسفانه میزان برداشت آب توسط آن ها حدود 100 انشعاب مجاز است.

وی ادامه داد: اگر افرادی که اقدام به نصب انشعابات غیرمجاز می کنند بخواهند طبق الگوی مصرف آب استفاده کنند، به صورتی قانونی انشعابات خود را وصل می کنند.

شیردل با بیان اینکه ایجاد آلودگی در شبکه آب از  معضلاتی است که توسط نصب انشعابات غیرمجاز به وجود می آید، گفت:  همچنین این انشعابات غیر مجاز با برداشت بی رویه آب سبب می شوند مخازن با سرعت بیشتری تخلیه و شبکه آب شرب خالی و آب روستاهایی که از آن مخازن و شبکه استفاده می کنند قطع شود.

معاون خدمات مشترکان درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در ارتباط با انشعابات غیر مجاز نیز تصریح کرد: با توجه به اینکه تامین آب شرب مستمر برای حفظ بهداشت و سلامت جامعه دارای اهمیت می باشد، حمایت و نظارت مردم برای شناسایی و انشعابات غیرمجاز ضروری و لازم است لذا از هم استانی های عزیز درخواست می شود با معرفی انشعابات غیرمجاز و نصابان اینگونه انشعابات ازطریق تماس با شماره 122 و یا حضور در امورهای این شرکت در شهرستان ها و یا معاونت مشترکین شرکت در ادامه خدمات مستمر به مردم عزیز، خادمان خود را یاری نمایند.